Reklama

Reklama

Uczniowie z Łodzi za pan brat z fizyką. Zostali laureatami wielkiego konkursu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie z Łodzi za pan brat z fizyką. Zostali laureatami wielkiego konkursu!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pracownia zostali laureatami konkursu “Nauka dla Ciebie” organizowanego prze Centrum Nauki Kopernik. Swój projekt zatytułowali “Pożeracz ciężaru vel Pirania”. 

Reklama

Konkurs “Nauka dla Ciebie” był realizowany przez Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wręczenie nagród odbyło się 19 września w siedzibie CNK w Warszawie. W gali wzięło udział prawie 300 uczniów z całej Polski.

Uczniowie z łódzkiej podstawówki znaleźli się wśród pięciu nagrodzonych zespołów. Nauczyciele prowadzący zespoły otrzymali nagrody pieniężne. Z kolei uczniowie udadzą się na dwudniowe wycieczki do stolicy, gdzie będą zwiedzać m.in. Centrum Nauki Kopernik.

Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dyrektor generalna Anna Budzanowska oraz dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Piotr Ziółkowski, oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik – dyrektor admiracyjna Ewa Kloc oraz zastępca dyrektora programowego Wiktor Gajewski. Uroczystość poprowadził dziennikarz Jan Wróbel.

Zadaniem każdego z zespołów było stworzenie projektu oraz wykonanie prototypu pomocy edukacyjnej. Następnie zespoły musiały nakręcić filmy prezentujący efekty ich pracy. W finale wzięło udział dziesięć uczniowskich drużyn z całej Polski. Prace nad prototypem pomocy naukowej trwały przez cały rok. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami ciężko przez ten okres pracowali.

Nagrodzone prace będą wystawiane w przestrzeni Centrum Nauki Kopernik.

“Pożeracz ciężaru vel Pirania” to projekt uczniów z Łodzi, który ułatwia dzieciom zrozumienie sposobu działania system wielokrążków. Pozwala także znaleźć odpowiedź, po co zwielokrotniać siłę. Wszystko to dzięki wyobraźni uczniów i kreatywności nauczycieli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pracownia w Łodzi.

Projekt zrealizowali uczniowie klas 1-3. Jego celem było zapoznanie najmłodszych ze zjawiskami z obszaru fizyki, rozwijanie myślenia konstrukcyjnego, kreatywna zabawa z wykorzystaniem wiedzy naukowej, zachęcanie do majsterkowania jako sposobu rozwijania indywidualnych predyspozycji twórczych. Projekt powstał pod opieką dr. Piotra Fąki i Michała Brzozowskiego.

Źródło: mat. organizacyjne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy