Reklama

Reklama

Ulica Mierzejowa będzie przebudowana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulica Mierzejowa będzie przebudowana  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ulica Mierzejeowa zostanie przebudowana. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz wymienione zostaną instalacje podziemne. Znikną również bariery architektoniczne.  

Reklama

!reklama!

Ulica Mierzejowa zostanie przebudowana w ramach Planu dla Osiedli. Będzie to jedna z największych inwestycji zrealizowanych tegorocznej edycji tego programu. Ulica jest ważnym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców Rudy. Po wielu latach użytkowania kostka, którą była wyłożona ulica jest w wielu miejscach nierówna. To utrudnia poruszanie się starszym łodzianom.

- Przebudowa Mierzejowej to jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach planu dla osiedli. Zmodernizujemy prawie kilometr drogi. Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, oraz zlokalizowany jest przy niej cmentarz – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

W pierwszej kolejności zostaną wymienione instalacje podziemne. Następnie powstanie nowa, asfaltowa droga. Na skrzyżowaniach zostaną wykonane wyniesienia, które uspokoją ruch. Powstaną przystanki autobusowe oraz równe, proste chodniki po obu stronach drogi, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Wykonawcy przebudowy zasadzą również wiele nowych drzew.

Całość przebudowy obejmuje ul. Mierzejową od Długiej do Konnej oraz kawałek ul. Konnej i Poziomej do Albańskiej - to z powodu konieczności wpięcia się w kanał deszczowy.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy