Reklama

Reklama

Ulica Piotrkowska będzie świętować 596. Urodziny Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulica Piotrkowska będzie świętować 596. Urodziny Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obchody 595. Urodzin Łodzi bez odwiedzin Piotrkowskiej, na pewno nie byłyby takie same.

Reklama

Piotrkowska jednym z centralnych miejsc

Ulica najsilniej kojarzona z naszym miastem będzie jednym z centralnych miejsc obchodów. W rzeczywistości tych punktów, w których na ulicy Piotrkowskiej będą się wydobywały wydarzenia w ramach 596. urodzin Łodzi będzie wiele.  

Przed wieczornymi koncertami Piotrkowska zapełni się atrakcjami dla mieszkańców. Świętować będziemy przy dobrej muzyce i rzemieślniczym piwie, ale też na sportowo, a dzieci zaszaleją na gigantycznym placu zabaw.

Strefy tematyczne wzdłuż całej ulicy

Strefy tematyczne będą rozciągać się wzdłuż całej ulicy Piotrkowskiej, na niemal każdym jej odcinku, a większość atrakcji dostępna będzie przez cały weekend. Strefy gastronomiczne, Piwa Rzemieślniczego „Street Beer Festival” oraz Festiwal Słodkości, będą oczekiwały na łodzian już od piątku. Pyszny weekend zapewni również czekoladowa ciężarówka Wawela, a o spalenie nadmiernych kalorii i powrót do formy zadba ekipa instruktorów Runmageddon w specjalnie przygotowanym miasteczku sportowym. Zaś w sobotę, urodzinowa strefa Uniwersytetu Łódzkiego i Biblioteki Miejskiej zaprasza na wymianę i wspólne czytanie „łódzkich” książek oraz zabawę w rodzinnej atmosferze, np. przy wielkoformatowych scrabblach i warcabach.
Z okazji święta Łodzi będą też przedstawienia z cyklu „Baśniowy Pasażu Róży”, wydarzenia uwielbianego nie tylko przez najmłodszych, które wystawione zostanie wyjątkowo w sobotę, jak i w niedzielę. Łącznie będzie aż 9 stref atrakcji dla dzieci i dorosłych, niemal na całej długości ul. Piotrkowskiej.

Od sceny głównej, znajdującej się na pl. Wolności aż do al. Mickiewicza na łodzian czekają:

- Gigantyczny plac zabaw (dmuchańce dla maluchów i niecodzienne atrakcje dla starszych dzieci i dorosłych, m.in.: skok z olimpu i imperium arena)
- Festiwal Smakołyków - stoiska ze słodkościami i lodami
- Strefa czytelnicza Biblioteki Miejskiej i Uniwersytetu Łódzkiego
- Street Beer Festival  - najlepsze browary rzemieślnicze z całej Polski na Piotrkowskiej
-Strefa chillout w pasażu Schillera z kącikiem dla dzieci i food-truckami
- Runmagedon - miasteczko treningowe z torem przeszkód
- Strefa samochodów zabytkowych w klimacie retro/PRL
- Strefa czekolady Wawel z najsłodszą ciężarówką w Polsce
- Baśniowy Pasaż Róży - spektakl z warsztatami dla dzieci (sobota i w niedziela, start godz. 12.00)
- oraz wieczorne koncerty na pl. Wolności, w trakcie których wystąpią m.in.: Happysad, Voo Voo, O.S.T.R., Łąki Łan czy Kozak System (UA).

Gigantyczny plac zabaw – Mickiewicza/Zamenhofa

To jedyna taka strefa, w której zabawa czeka również na dorosłych! Część atrakcji, oczywiście, dedykowana jest wyłącznie dzieciom, jak dmuchany zamek z Księgi Dżungli czy tropikalny tunel z wirującymi balonami, ale znane z programu Wipeout, ekstramalne tory przeszkód wywołają dreszcze emocji u każdego dorosłego. W początkowym odcinku Piotrkowskiej dla starszych stanie tzw. Skok z Olimpu, siedmiometrowa bezpieczna konstrukcja, z której każdy będzie mógł wykonać bezpieczny skok na miękką poduchę, oraz Imperium Arena  - pełna zachęcających do rywalizacji przeszkód. Spodziewamy się gigantycznej dawki emocji! Wstęp na atrakcje: sobota i niedziela, godz. 11.00 - 19.00.

Festiwal Słodkości „Smakołyki” – Mickiewicza/Zamenhofa

Znany z Piotrkowskiej 217 festiwal słodkości, specjalnie na Urodziny Łodzi,  zagości
w okolicach OFFa, w odcinku Roosevelta-Zamenhofa. Po wyczerpujących skokach
w strefie dmuchańców, będzie można uzupełnić kalorie lodami rzemieślniczymi, tajskimi czy też kultowym „Bambino” na patyku oraz kołaczem czy gofrem.

Słodkościami częstować nas będą:

●       Lód Miód – lody rzemieślnicze Lody Przygody – lody rzemieślnicze

●       TajIce – lody tajskie

●       Naturalnie Tak – lemoniada ze świeżo wyciskanych owoców

●       JuPi Food Truck -  Orzeźwiająca, autorska lemoniada, wyselekcjonowane smaki rzemieślniczych lodów i tradycyjne gofry w niecodziennych odsłonach...

●       JOGO – lody Bambino – smak dzieciństwa

●       Kołacze – słodkie zakręcone kołacze węgierskie

Godziny otwarcia stoisk:
piątek 12:00 - 22:00, sobota 12:00 - 22:00, niedziela 12:00 - 20:00

Strefa czytelnicza – przy ul. Zamenhofa

Biblioteka Miejska wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim przygotowują rodzinną strefę promującą czytanie książek. Czynna będzie w sobotę i znajdować się będzie przy ul. Zamenhofa. Biblioteka zapewni atrakcje dla dzieci, m.in.: konkursy, zabawy, malowanie buziek i możliwość zagrania w gigantyczne scrabble i warcaby. Będzie można również przynieść i zabrać ze sobą książkę w ramach tzw. „bookcrossingu”
i , podczas gdy pracownicy i wykładowcy UŁ czytać będą na głos fragmenty wyselekcjonowanych „łódzkich” pozycji, zrelaksować się na leżaku. Piknikowa atmosfera strefy będzie sprzyjać rozmowom o literaturze i edukacyjnym zabawom.

Street Beer Festiwal i strefa foodtucków – pasaż Schillera

To druga edycja festiwalu browarów rzemieślniczych na Piotrkowskiej. Przy Pasażu Schillera w dniach 26-28.07.2019 r. będziemy mogli spróbować wielu gatunków najlepszych złotych trunków w kraju i wypocząć w Strefie Chillout'u Volvo z kącikiem dedykowanym dla dzieci. Piwa rzemieślnicze wyróżniają się autorską recepturą opracowaną przez piwowara, który bezpośrednio uczestniczy i nadzoruje proces produkcji. Do wytwarzania piwa używane są najwyższej jakości tradycyjne
i eksperymentalne składniki naturalne. Street Beer Festiwal to również szereg warsztatów, różnych atrakcji i konkursów z piwnymi nagrodami, prowadzonych przez Bractwo Piwne, przy dobrej muzyce. Weekendowy czas sobotnio-niedzielny umili set didżejski w designerskiej strefie relaksu z leżakami i parasolami. W tym roku nie zabraknie oczywiście również pysznego jedzenia, które z piwem smakuje jeszcze lepiej. W pasażu staną samochody Mafiosso Food Truck, San Escobar, Pierogi Gosi, Kuroneko Brownie oraz Usmażeni.

Wśród wystawców piwnych m.in.:

- Kraft Klub
- Łąkomin
- Browar  z Centralnej Polski
- Rzeka Piwa
- Antybrowar
- Dwie Krople
- Browar Skrzat
- Piwo z Żuka
- Piwoteka
- Browar Funky Fluid
- Browar Warkot

Godziny otwarcia stoisk:
piątek 17:00 - 22:00, sobota 12:00 - 22:00, niedziela 12:00 - 20:00

Organizatorem jest Piotrkowska 217, a partnerami wydarzenia są: Bractwo Piwne oraz Volvo.

Strefa treningowa Runmageddon - odcinek Traugutta-Zielona

Runmageddon jest ekstremalnym biegiem przez przeszkody, który zyskał już w Polsce wielu sympatyków za sprawą organizowanej cyklicznie imprezy sportowej pod tą samą nazwą. Na dwa dni 27-28 lipca na Piotrkowskiej powstanie specjalna, urodzinowa strefa z konstrukcjami, gdzie zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Będą mogli przetestować swe umiejętności pokonywania sztandarowych przeszkód Runmageddonu. Podczas treningów można poznać tajniki pokonywania ekstremalnych konstrukcji takich jak: pozioma, wisząca drabinka tzw.„Rig”;  ścianki: „Ukośna” i pionowa zwana „MiniKomandosem”; „Harfa” - pozioma rura i „Fireman”. Dostępna będzie specjalna trasa dla dzieci. Dla małych Runmageddończyków raz dziennie odbędzie się trening przygotowujący do pokonania przeszkód dla kategorii KIDS. Wszystkie treningi poprowadzą Tomasz Prykowski i Tomasz Żak, trenerzy Runmageddonu. Na treningi, oprócz Łódzkiego Treningu Otwartego, liczba miejsc jest ograniczona opłatą i obowiązują na nie zapisy. Harmonogram treningów:

Sobota

12:00 Tomasz Prykowski
14.00 Trening dla dzieci
16:00 Tomasz Żak

Niedziela

12:00 Tomasz Prykowski
14.00 Łódzki Trening Otwarty
14.00 Trening dla dzieci
16:00 Tomasz Żak

Zapisy na stronie: .runmageddon.pl/imprezy/strefa-runmageddon-na-596-urodziny-lodzi-lodz-27-07-2019 

Między treningami przewidziany jest także konkurs, którego zwycięzca wygrywa voucher na Runmageddon w Łodzi! Strefa czynna będzie w sobotę i w niedzielę w godz. 11:00 – 19:00.

Strefa samochodów retro/PRL-odcinek Zielona/Więckowskiego

Fani zabytkowych samochodów w tym odcinku na pewno znajdą coś dla siebie. W sobotę od godz. 12.00 zaprezentują się Łódzkie Maluchy, promująca swoją pasję grupa zrzeszająca miłośników i posiadaczy Fiata 126p z województwa łódzkiego, a także regionu poprzez udział w wydarzeniach lokalnych i ogólnopolskich, także akcjach charytatywnych. Więcej o Łódzkich Maluchach: www.facebook.com/lodzkiemaluchy/ 

Strefa czekolady Wawel – plac pod Magdą, Piotrkowska/Jaracza

To będzie najsłodsza ciężarówka w Polsce! Z okazji Urodzin Łodzi odwiedzi ul. Piotrkowską i w sobotę oraz niedzielę zapewni strefę, w której nie powinno zabraknąć prawdziwego fana czekolady. Przez cały dzień łodzianie będą mogli upolować tu słodkie nagrody i wybrać się w wirtualną podróż po fabryce czekolady, zaś dla dzieci w mobilnej strefie prowadzone będą animacje i edukacyjne zabawy, w których główną rolę grać będzie czekolada. Strefa czekolady będzie czynna w sobotę i w niedzielę między 11:00 a 19:00.

Baśniowy Pasaż Róży – ul. Piotrkowska 3

Cykl bajkowych przedstawień w przestrzeni Pasażu Róży, uwielbiany przez dzieci,
w ramach Urodzin Łodzi odbędzie się wyjątkowo w sobotę i niedzielę. Plenerowy spektakl rozpocznie się o godz. 12.00 w podwórku przy Piotrkowskiej 3,
a gdyby pogoda nie dopisała, wydarzenie przeniesione zostanie do budynku AOIA, ul. Zachodniej 54/56 (tuż obok Pasażu Róży). Po bajce dzieci będą mogły brać udział
w animacjach i poznać postacie z przedstawienia. W programie:

27 lipca „Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy” 

Spektakl angażuje dzieci do aktywnego uczestnictwa i pomocy w rozwiązywaniu problemów bajkowych postaci, które zostaną postawione w niebezpiecznych sytuacjach. Motyw znanej bajki „Trzy Prosiaczki” i liczne melodyjne piosenki będą też pretekstem do pokazania małym widzom w przystępny i zabawny sposób jak należy reagować na różne zagrożenia, np. w kontakcie z niebezpiecznymi przedmiotami czy spotkanie z nieznajomym. W spektaklu podkreślona będzie waga pracy takich służb jak: straż pożarna, policja i pogotowie. Przedstawienie ma za zadanie m.in. nauczyć najmłodszych szacunku dla wszystkich służb, które niosą pomoc mieszkańcom naszego miasta oraz korzystania w sposób odpowiedzialny z numerów alarmowych.

28 lipca „Urodziny Baby Jagi”

Baba Jaga organizuje przyjęcie urodzinowe.​ Niestety Lis przechera, kradnie panu Bajarzowi ​magiczny worek z bajkami. Powoduje to ogromne zmieszanie i pojawienie się w bajkowym lesie wielu postaci z różnych bajek, które wybiorą się z prezentami na urodzinowy bal do Baby Jagi. Czy prezenty dotrą do Baby Jagi? Czy Lis Przechera zostanie ukarany? To nie tylko pytania, ale też zadania dla małych widzów, którzy przez zabawę uczyć się będą postaw związanych min. z zagadnieniami ekologii i higieny osobistej. W spektaklu wykorzystano żywy plan (aktorski), a dodatkową atrakcją będzie wprowadzenie krótkich scenek estradowych z użyciem lalek teatralnych (marionetek i mupetów).


Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy