Reklama

Reklama

Ulica Rewolucji przywrócona do normalnego ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulica Rewolucji przywrócona do normalnego ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po tygodniu od zawalenia kamienicy przy ul. Rewolucji 31 w Łodzi mogą swobodnie przejechać samochody osobowe i pojazdy komunikacji miejskiej. Zamknięcie drogi na odcinku między ulicami Wschodnią a Kilińskiego nastąpiło w związku z koniecznością prac zabezpieczających miejsce katastrofy budowlanej.

Reklama

Przypomnijmy, że do zawalenia kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. 31 doszło w poniedziałek 2 września br., około godz. 15.00. Na szczęście w wyniku tej katastrofy nikt nie ucierpiał, lokatorzy sąsiednich kamienic zostali ewakuowani i po sprawdzeniu stanu technicznego przyległych nieruchomości mogli powrócić do swoich mieszkań.

Rewitalizacja pod znakiem zapytania

Dosłownie na tydzień później były zaplanowane prace rewitalizacyjne tego budynku. W ramach rewitalizacji kamienica przy ul. Rewolucji 1905 r. 31 miała zostać odnowiona, zyskać podłączenie do centralnego ogrzewania, a także nowe instalacje, zaś w otoczeniu miały się pojawić parking i ławki. Docelowo w budynku po gruntownym remoncie mogłyby powstać 34 mieszkania komunalne i dwa lokale użytkowe.

Bezpośrednio po zdarzeniu łódzki magistrat informował, że będzie się starał zachować budynek. - Jeśli będzie szansa to ocalimy ten budynek – deklarował 3 września wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski - Ta kamienica miała bardzo dokładną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę – mówił Piątkowski. Do podjęcia decyzji o dalszych losach zawalonego budynku niezbędna jest ekspertyza i zgoda Państwowego Inspektora Nadzoru Budowalnego.

Nie ma zagrożenia po katastrofie

W ciągu tygodnia od zawalenia kamienicy udało się przeprowadzić prace zabezpieczające miejsce katastrofy. Fragmenty frontowego budynku zagrażające bezpieczeństwu rozebrano. W opinii Bohdana Wielanka, Powiatowego Inspektora Budowlanego na tę chwilę nie ma zagrożenia dla mieszkańców sąsiednich kamienic i uczestników ruchu na ulicy, przy której znajduje się uszkodzona nieruchomość. Nadal nie wiadomo jednak, czy budynek po zawaleniu będzie odbudowany. W sprawie katastrofy budowlanej przy ul. Rewolucji 1905 r. 31 toczy się śledztwo prokuratorskie.

Przywrócony ruch ulicą Rewolucji 1905 r.

Jak poinformował 11 września Zarząd Dróg i Transportu Drogowego w Łodzi, ul. Rewolucji na odcinku pomiędzy ulicami Wschodnią a Kilińskiego została otwarta, po trwających tydzień pracach rozbiórkowych zawalonej kamienicy. To oznacza, że na swoje trasy powróciły autobusy linii 86 i 96, a także przywrócono ruch samochodowy. Z uwagi na wykonywane wokół nieruchomości prace porządkowe, kierowcy muszą się jednak liczyć z czasowymi utrudnieniami, w tym przewężeniami jezdni, na tym odcinku drogi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy