Reklama

Reklama

Unia Europejska da pieniądze na aktywizację zawodową łodzian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Unia Europejska da pieniądze na aktywizację zawodową łodzian  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W projektach finansowanych z funduszy europejskich weźmie udział 75 łodzian pochodzących z obszarów rewitalizowanych. Działania mają pomóc im w znalezieniu pracy. 

Reklama

Projekty aktywizacji zawodowej dla mieszkańców Łodzi z terenów rewitalizowanych będą realizowane przez Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych oraz Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych. W ich ramach przewidziano działania z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, przyznawania stypendiów i staży szkoleniowych, a także prowadzenie zatrudnienie subsydiowanego.

Z oferty będzie mogło skorzystać 75 łodzian zagrożonych wykluczeniem społecznym.

- To, co najważniejsze w tym projekcie, a co jest głównym wyzwaniem Łodzi, to osoby zagrożone wykluczeniem, osoby które posiadają bardzo niskie kwalifikacje albo przez długi okres czasu nie pracowały. Obecnie w Łodzi mamy 5 proc. bezrobocie, czyli z naukowego punktu widzenia praktycznie go nie ma. Istnieje natomiast bardzo duży problem osób wykluczonych. Dzisiaj przy użyciu środków unijnych będziemy kierować pomoc właśnie do nich. Łódź skończyła jeden etap: etap walki z bezrobociem jako zjawiskiem społecznym. Teraz czeka nas nie mniej trudne zadanie: walka z wykluczeniem i problemami poszczególnych osób, do której Łódź będzie wykorzystywać środki unijne - powiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ.

Pomoc dla osób szukających pracy lub będących w trudnej sytuacji życiowej będzie realizowana w ramach przeprowadzania procesu rewitalizacji.

- Gołym okiem widać, jak rewitalizacja zmienia oblicze miasta, jak wiele kamienic i podwórzy jest modernizowanych. Ale rewitalizacja to coś więcej. To praca z człowiekiem. Pomagamy osobom z obszarów rewitalizowanych w znalezieniu pracy w najmądrzejszy możliwy sposób, czyli przekazując im konkretną wiedzę i pomagając w zdobyciu nowych kompetencji lub zmianie kwalifikacji. To jest właśnie prawdziwa rewitalizacja, będąca przykładem dla wielu innych samorządów w całej Polsce - powiedział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy