Reklama

Reklama

Ustawki pseudokibiców na Balutach w Łodzi. Policja zatrzymała podejrzanych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ustawki pseudokibiców na Balutach w Łodzi. Policja zatrzymała podejrzanych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pięciu mężczyzn w wieku 20, 27 29, 30 i 32 lat jest podejrzanych o udział w tzw. ustawkach, czyli bójkach pseudokibiców. W lipcu i sierpniu 2018 roku doszło do dwóch takich zdarzeń. O losie podejrzanych zadecydują sąd i prokuratura.

Reklama

Bójki pseudokibiców na Bałutach w Łodzi

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi, policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 28, 30 lat podejrzanych o udział w tzw. ustawkach na terenie Łodzi. W Prokuraturze Okręgowej w Łodzi stawili się także kolejni dwaj podejrzani w wieku 27 i 32 lata.

!reklama!

W lipcu i sierpniu 2018 roku na terenie Bałut w Łodzi doszło do dwóch bójek pomiędzy zwaśnionymi pseudokibicami łódzkich drużyn. Młodzi, zamaskowani mężczyźni, będący sympatykami lokalnych klubów piłkarskich starli się ze sobą.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi analizowali zgromadzony materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków i stopniowo ustalali osoby biorące czynny udział w tych zdarzeniach. Współpraca kryminalnych i dochodzeniowców połączona z dobrym rozpoznaniem środowiska powiązanego z przestępczością okołostadionową, doprowadziły do zatrzymania sprawców.

Polecamy: Łódź. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie nacisków na Martę Grzeszczyk, byłą radną PiS

Do Prokuratury Okręgowej w Łodzi zgłosiło się dwóch podejrzanych

25 lutego 2021 roku policjanci, na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej w Łodzi, wkroczyli do trzech mieszkań znajdujących się na dzielnicy Łódź-Górna. Zatrzymali mężczyzn w wieku 20, 28 i 30 lat. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich zabezpieczony został gram marihuany. Dodatkowo 26 lutego 2021 roku, w trakcie realizacji czynności związanych z przedstawieniem zarzutów podejrzanym, do Prokuratury Okręgowej w Łodzi stawił się 32-latek, który wiedział, że nie uniknie odpowiedzialności karnej w związku z uczestnictwem w zdarzeniach objętych postępowaniem.

Kolejny mężczyzna w wieku 27-lat stawił się do prokuratury 2 marca 2021 roku. Ostatecznie cała piątka usłyszała zarzuty udziału w bójce, za co grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 28 i 32-latek odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Część z zatrzymanych mężczyzn była w przeszłości notowana za inne przestępstwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy