Reklama

Reklama

Uwaga! Dwie ważne zmiany w organizacji ruchu na drogach w Łódzkiem

Opublikowano: śr, 4 mar 2020 13:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano o najbliższych zmianach w organizacji ruchu na dwóch drogach krajowych w województwie łódzkim. 

W związku z kolejnymi pracami przy łódzkim odcinku autostrady A1 już w najbliższy weekend od godziny 21.00 6 marca do godziny 6.00 9 marca zamknięty zostanie blisko 17 kilometrowy odcinek DK 1 między Kamieńskiem i Radomskiem.

!reklama!

- Będziemy zamykali przejazd drogą krajową numer 1, która jest przebudowywana do standardu autostrady. Szukamy takiego momentu, żeby zamknąć ruch na drodze, wskazać alternatywę objazdu i dokonać wyburzeń. W tym przypadku mamy do wyburzenia dwa wiadukty. Niestety, są one w odległości około 5 kilometrów jeden od drugiego i dlatego nie da się ich wyburzyć bez konieczności wyłączenia ruchu - powiedział Maciej Zalewski, główny specjalisty ds. Komunikacji GDDKiA oddział w Łodzi

Na czas prowadzenia robót zostaną wyznaczone objazdy: dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 zjazd na DW 484 do DK 91. Dalej DK 91 do Radomska skąd Obwodnicą należy dojechać do ul Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy nowe wiadukty mają powstać do końca tego roku. Nowa infrastruktura drogowa w tym miejscu będzie miała nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa. Jezdnia zostanie poszerzona, a dodatkowo drogowcy wybudują ścieżkę pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Na tym jednak nie koniec dużych zmian na drogach krajowych w regionie łódzkim.

- Kolejna kwestia to rozpoczęcie od dawien dawna wyczekiwanej rozbudowy drogi krajowej nr 91 w przejściu przez Łęczycę. W sumie, wraz z dojazdami to około 4 kilometrów drogi. Te prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Również będzie sporo zmian m.in. nie będzie w tamtym miejscu możliwości przejazdu samochodów ciężarowych - dodał Maciej Zalewski

Prace na drodze nr 91 zaczną się w środę 11 marca i zgodnie z umową mają potrwać 18 miesięcy. Na czas robót zostanie w tym miejscu wprowadzony ruch wahadłowy kierowany światłami. Każdy etap prac będzie jednocześnie obejmował 400 metrowe odcinki drogi oddalone od siebie o 800 metrów. Prace, co oczywiste, będą wykonywane tzw. „połówkami”. W pierwszej kolejności zajęty będzie pas ruchu w kierunku Gdańska (wschodni). Następnie drogowcy zajmą drugą stronę jezdni i tak etapami realizowane będzie całe przedsięwzięcie.

Koszt prac drogowych w Łęczycy to 34,9 mln złotych. Co ciekawe, prace będą prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie XIV wiecznego zamku Kazimierza Wielkiego, cennego barokowego kościoła Bernardynów oraz zabytkowego więzienia.

Źródło: GDDKiA Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.