Reklama

Reklama

UWAGA! Kolejne zatrucie Olechówki. Trwają poszukiwania sprawców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UWAGA! Kolejne zatrucie Olechówki. Trwają poszukiwania sprawców - Zdjęcie główne

Rzeka Olechówka (fot. ZWiK)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwają poszukiwania sprawców kolejnego zatrucia rzeki Olechówki. Pracownicy ZWIK nieustannie monitorują przyległy do rzeki teren.

Reklama

Tym razem z samochodu asenizacyjnego zrzucano do Olechówki ścieki bytowe. Skażony został kilkusetmetrowy odcinek cieku oraz zbiornik przy ulicy Rzecznej.

!reklama!

Na miejsce przybyła policja, pracownicy ZWIK i  służby Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Do badań laboratoryjnych pobrano próbki zanieczyszczonej wody.

Po ogromnej skali zniszczenia środowiska widać, że proceder zrzutu ścieków trwał przez dłuższy czas, wiele razy opróżniano zawartość zbiorników samochodów asenizacyjnych.

Pracownicy Sieci Kanalizacyjnej ZWIK dokładnie przeszukali wszystkie wpusty do Olechówki z miejskiej kanalizacji deszczowej, znajdujące się powyżej zbiornika przy ulicy Rzecznej. Przy ulicy Transmisyjnej wytypowano betonową studnię, do której odprowadzano nieczystości. Tą drogą trafiały bezpośrednio do rzeki.

Kożuch, który utworzył się ze ścieków na powierzchni wody zablokował dostęp tlenu, co spowodowało zniszczenie życia biologicznego na odcinku rzeki.

Brak opadów atmosferycznych utrudni proces samooczyszczenia Olechówki. Ma ona obecnie niewielki przepływ. Studnia, przez którą odprowadzano ścieki została zabezpieczona przez pracowników ZWIK. Sprawą zajmuje się policja.

Wyraźnie widać, że sprawcy skorzystali z obecnej sytuacji, w której mnie osób wychodzi z domów i jest mniejsze ryzyko zauważenia przez przypadkowych świadków nielegalnego zrzutu ścieków.

To już kolejne w tym roku zatrucie Olechówki - w połowie stycznia jedna z firm zrzucała z samochodu asenizacyjnego ścieki pochodzenia chemicznego. Wówczas sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku przez pracowników ZWIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy