Reklama

Reklama

Uwaga, pasażerowie MPK Łódź! Od 1 maja wchodzi w życie podwyżka cen biletów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uwaga, pasażerowie MPK Łódź! Od 1 maja wchodzi w życie podwyżka cen biletów  - Zdjęcie główne

Pasażerowie MPK Łódź muszą przygotować się na zmiany w opłatach za przejazdy komunikacja miejską (fot. Michał Pietrzak - redakcja TuŁódź) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi od soboty, 1 maja zaczynają obowiązywać wyższe stawki za bilety okresowe w komunikacji miejskiej w Łodzi. Zmianie ulegną ceny biletów okresowych 5-, 30- i 90-dniowych imiennych i na okaziciela oraz biletów turystycznych.

Reklama

Zmiany cen biletów okresowych w MPK Łódź

 !reklama!

Zmienione stawki opłat za bilety okresowe uderzą po kieszeni pasażerów już od 1 maja 2021 roku. Od tej daty zaczyna obowiązywać uchwała Rady Miejskiej w Łodzi dot. podwyżek cen biletów okresowych.

Od początku miesiąca więcej zapłacimy kupując migawkę 5-, 30- i 90-dniową imienną i na okaziciela oraz bilety turystyczne.

Zmianie nie ulegają jednak ceny biletów czasowych. Wydłużenie czasu biletów (z 20 i 40 min. do 40 i 60 min.) przedłużono do końca roku 2021. Nie zmieniają się też ceny biletów jednodniowych, weekendowych i grupowych.

Nie zmieniają się też ceny biletów jednodniowych, weekendowych i grupowych.

Specjalną ulgą zostały objęte osoby posiadające Kartę Mieszkańca (Kartę Łodzianina). Dla tych pasażerów ceny biletów 30- i 90-dniowych pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Polecamy: Skup butelek w Łodzi wraca do łask. Nowy punkt pojawił się na Starych Chojnach [zdjęcia] Autor: Bartosz Jankowski

W jaki sposób kupić tańszą migawkę z Kartą Łodzianina?

W procesie zakupu nie zmieni się nic. Mieszkańcy, którzy posiadają migawki i jednocześnie aktywne Karty Łodzianina, będą automatycznie odczytywani jako osoby uprawnione do zniżki. Czy to w biletomatach, czy w tradycyjnych punktach sprzedaży biletów MPK, by za Migawkę zapłacić mniej, nie trzeba będzie okazywać Karty Łodzianina.

Karta Łodzianina nie będzie potrzebna w trakcie kontroli biletów. Aktywna migawka to wszystko, co musimy mieć przy sobie.

Ponadto, posiadacze Karty Łodzianina będą mogli zakupić specjalne bilety dostępne tylko z Kartą.

Będą to:

  • 12-miesięczna migawka;
  • bilet juniora – dedykowany dzieciom w wieku od 4 lat do chwili rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej;
  • bilet seniora – dedykowany osobom po 65. roku życia.
W celu aktywowania Karty wystarczy złożyć wniosek. Można zrobić to w kilkunastu punktach obsługi lub on-line na stronie www.kartalodzianina.pl.

W trzech punktach sprzedaży biletów MPK  zostały utworzone mobilne punkty, w których można wyrobić Kartę Łodzianina.

Są to:

  • Punkt Sprzedaży Biletów MPK, Tramwajowa 6
  • Punkt Sprzedaży Biletów MPK, plac Wolności 9
  • Punkt Sprzedaży Biletów MPK, plac Niepodległości
Do wyrobienia Karty potrzebne będą dokumenty weryfikacyjne – wszystkie są wymienione na stronie www.kartalodzianina.pl

Ale to nie wszystkie ułatwienia. W Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy Piotrkowskiej 87 od 4 maja, odbierając własną Kartę, będzie można od razu zakupić tańszą Migawkę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy