Reklama

Reklama

Uwaga! Trwa remont Zachodniej. Zamknięte skrzyżowanie Zachodnia/Ogrodowa!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prosty chodnik, energooszczędne oświetlenie i zieleń, tak będzie wyglądała droga do Manufaktury po rewitalizacji ul. Zachodniej. Start prac już dziś tj. 1 sierpnia.

- Rewitalizacja to też mniejsze remonty, nie gruntowne przebudowy. To, co chcieli mieszkańcy. Prosty chodnik, energooszczędne oświetlenie i zieleń, tak będzie wyglądała droga do Manufaktury po rewitalizacji ul. Zachodniej. Zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

!reklama!

Chodniki i przejścia dla pieszych, będą umożliwiały poruszanie się osobom z dysfunkcjami. Ulica zostanie utrzymana w dotychczasowym kształcie.

Zostanie utworzone nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy wraz z sygnalizacją świetlną po północnej stronie skrzyżowaniu Zachodnia / Ogrodowa. Planuje się również remont przystanku autobusowego i dostosowanie go do potrzeb osób z dysfunkcjami. 

Przestrzeń obszaru zostanie wyposażona w 5 stojaków rowerowych, 5 koszy na odpady, 2 kosze na psie nieczystości. Postawiona zostanie również podświetlana gablota na plakaty. Obecne oświetlenie uliczne zostanie odnowione lub wymienione. Dodatkowo pojawią się podświetlenia zieleni i chodników, a w obrębie obszaru zostanie nasadzona zieleń niska w postaci krzewów, bylin i traw ozdobnych.  

Remont jednej z najważniejszych ulic w mieście na pewno utrudni kierowcom poruszanie się po Łodzi w relacji północ - południe. Chociaż przejazd zostanie zachowany, to w godzinach szczytu zdecydowanie wydłuży się czas podróży ul. Kościuszki oraz ul. Zachodnią. A to nie jedyne utrudnienia.

- Prace prowadzone będą etapami, zajmując poszczególne pasy jezdni, aby cały czas zachowany był przejazd. Natomiast w weekendy zamykane będzie w całości skrzyżowanie Zachodnia/Ogrodowa, gdzie powstawać będzie nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów, oraz wymieniona będzie nawierzchnia jezdni. Podczas weekendowych prac nie będą też kursowały tramwaje – powiedział Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy