Reklama

W jednym ze szpitali woj. łódzkiego pacjent czekał osiem godzin na przyjęcie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W jednym ze szpitali woj. łódzkiego pacjent czekał osiem godzin na przyjęcie - Zdjęcie główne

W jednym ze szpitali woj. łódzkiego pacjent czekał osiem godzin na przyjęcie (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Aż osiem godzin trwało przyjęcie pacjenta do szpitala w Poddębicach.  Placówka tłumaczy, że to wynik przepełnienia i dużego obciążenia personelu.

O niezwykle trudnej sytuacji mówi dyrektor Wojewódzkie Stacji Ratownictwa Medycznego, Krzysztof Janecki.

!reklama!

- Interweniowałem, niestety coś nie zadziałało. Ratownicy wyczerpani wrócili do bazy grubo po nominalnych godzinach pracy. Na szczęście w naszym województwie to na razie jednostkowa sytuacja - mówi.

Wiceprezes Poddębickiego Centrum Zdrowia, Urszula Marjańska tłumaczyła, że sytuacja była wynikiem wielu trudności organizacyjnych, związanych z przepełnieniem placówki i dużym obciążeniem personelu. Podkreśliła, że najważniejsze, ze pacjent przez cały czas oczekiwania był po profesjonalną opieka medyczną.

- Pacjenci oczekują na przyjęcia, ale nasz personel też ma ograniczone możliwości. Wykonując np. reanimację, czy inne niezbędne czynności przy jednym pacjencie, wiedzą, że w karetce czekają następni - tłumaczy Urszula Marjańska. 

Rzecznik Stacji tłumaczy, że chory ze względu na swój stan zdrowia nie powinien być wtedy przewożony do innego szpitala, ale placówka w Poddębicach nie poinformowała o takim obłożeniu miejsc. Podkreślił, że sytuacja jest bardzo trudna, ale w innych miejscach nie trzeba czekać aż tak długo.

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy