Reklama

Reklama

W Łodzi brakuje krwi. Sprawdź nowe możliwości zostania krwiodawcą!

Opublikowano: śr, 22 lip 2020 11:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dwuletnia Sara Wierzrbicka z Poddębic choruje na białaczkę limfoblastyczną. Już dwukrotnie miała przetaczaną krew. Niestety w Łodzi i regionie, podobnie jak w  całej Polsce, brakuje obecnie krwi do zabiegów. Samorząd województwa łódzkiego promuje akcję „Twoja krew – moje życie”.

Liczba krwiodawców zmniejszyła się bardzo w trakcie panującej epidemii. Jak podaje na swojej internetowej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na wyczerpaniu są obecnie zapasy krwi grupy 0, A, a także B Rh+. Ważna jest jednak każda grupa krwi. Potrzebna jest ona tym bardziej teraz, w wakacje, gdy częściej przytrafiają się tragiczne w skutkach wypadki komunikacyjne.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich mieszkańców regionu by w miarę możliwości oddawali krew i podzielili się tym cennym darem z innymi potrzebującymi. Nie można pozwolić, by zabrakło krwi, która może komuś uratować życie. W ostatnim czasie łódzkie Centrum musiało już sprowadzać krew z innych województw.

!reklama!

W akcję promowania krwiodawstwa włączył się również samorząd województwa łódzkiego oraz podległe mu placówki medyczne. We wtorek, 21 lipca na terenie szpitala w Zgierzu, zainagurowana została akcja „Twoja krew – moje życie”, zainspirowana historią Sary Wierzbickiej z Poddębic, która zachorowała na białaczkę i przebywa w szpitalu.

- Dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego tygodnia o dwuletniej Sarze, chorej na białaczkę. Dziewczynka pilnie potrzebuje krwi. W akcję mogą włączyć się nie tylko mieszkańcy Łodzi i województwa. Dziś na przykład, w Bydgoszczy prowadzimy identyczną akcję dla Sary - poinformowała - poinformowała Agnieszka Jóźwik, dyrektor szpitala w Zgierzu.

Akcja potrwa do końca wakacji. Kolejne miejsca, w których będzie prowadzona zbiórka krwi to: Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

- Zachęcamy wszystkie zdrowe osoby do oddawania krwi – zaapelowała Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi  - Krwi brakuje w całej Polsce, a w tym także w województwie łódzkim. Jest ona potrzebna przede wszystkim do zabiegów planowanych. Jesteśmy w bardzo trudnym wakacyjnym okresie, mamy bardzo dużo wypadków komunikacyjnych.  Mamy ciężki okres pandemii i mniej dawców. Dziękuję panu marszałkowi za wsparcie akcji. Dzielmy się tym co mamy najcenniejsze – krwią- której nie można niczym zastąpić, pomimo rozwoju technologii.

 

Akcja „Twoja krew – moje życie” odbywa się  z inicjatywy marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Gdzie można oddać krew?

  • codziennie od poniedziałku do soboty w Punkcie Pobrań przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 w Łodzi,
  • w oddziałach terenowych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bełchatowie, Kutnie, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Sieradzu, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim, Wieluniu, Zduńskiej Woli – adresy i godziny otwarcia na stronie: http://krwiodawstwo.pl/44/oddzialy-terenowe-,
  • mieszkańcy Poddębic będą mogli oddać krew dla chorej Sary w niedzielę 26 lipca w godzinach 10-13 na parkingu wewnętrznym Poddębickiego Centrum Zdrowia,
  • w ramach akcji wyjazdowych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, których harmonogram znajduje się na stronie http://krwiodawstwo.pl/82/akcje-wyjazdowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.