Reklama

Reklama

W Łodzi komercyjnie wykonują testy na koronawirusa. Dla medyków robią to za darmo! Gdzie je wykonać? Ile kosztują? [ZDJĘCIA | WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Laboratoria medyczne Grupy DIAGNOSTYKA rozpoczęły akcję BADAMY-WSPIERAMY - bezpłatne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla medyków. Obecnie próbki pobierane są w mobilnych punktach pobrań w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i Łodzi. Testy finansowane są przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz partnerów projektu.

!reklama!

W Polsce personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W odpowiedzi na ten problem, Grupa DIAGNOSTYKA rozpoczęła bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek, fizjoterapeutów oraz ratowników medycznych. Zaproszenie kierowane jest zwłaszcza do osób pracujących poza Szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają na całym świecie kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa. Jednocześnie medycy stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. W Polsce problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na zainicjowanie, począwszy od Warszawy i Łodzi, programu bezpłatnych testów dla wybranych grup medyków. Dzięki temu możliwie jest przeprowadzanie wśród personelu medycznego większej liczby testów na obecność SARS-CoV-2. – powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

Badania wykonywane są sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Pobranie próbek odbywa się w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, które w Łodzi znajdują się przy Al. Politechniki 4 (parking EXPO Łódź).

Medycy mogą wykonać badania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

– Realizacja badań dla personelu medycznego stała się możliwa dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę – dodał Jakub Strzelczyk, prezes zarządu Zdrowegeny.pl, spółki należącej do Grupy DIAGNOSTYKA.

Badania finansowane są bezpośrednio przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz PARTNERÓW MEDYKÓW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy