Nowe obiekty handlowo-usługowe budują się w tej chwili m.in. na Radogoszczu czy w Śródmieściu.
Nowa galeria na Bałutach. Prace postępują
Na ulicy Liściastej w Łodzi powstaje kolejne centrum handlowe. Na zakupy powinniśmy udać się tam w kolejnym roku. Inwestycja powstaje obok marketu Lidl.Jak już wcześniej informowaliśmy, będą tu się znajdować przede wszystkim biura i lokale usługowe. Po raz pierwszy na miejscu byliśmy w lipcu. Wówczas prace były w fazie początkowe, teraz budynek jest już w stanie zamkniętym.
Jak udało nam się dowiedzieć, znaleźli się już pierwsi najemcy.
– Nie możemy jednak na razie zdradzić kim są – wyjaśniła nam przedstawicielka inwestora. – Mogę powiedzieć, że charakter działalności jest usługowy i pozwalający w przyjemny sposób spędzić czas wolny – dodała.
Kolejny park handlowy powstaje też w sąsiedztwie łódzkiej Fuzji. W parku otworzy się sklep sieci handlowej "Stokrotka". Prace są już na finiszu, choć nieznana jest jeszcze dokładna data otwarcia.
Inwestor nie zdradza jeszcze, jacy inni najemcy zajmą lokale w tym miejscu. Wiadomo jednak, że na zakupy będzie można przyjechać samochodem, ponieważ przygotowano miejsca parkingowe, a dodatkowo znajdzie się tam również stacja do naładowania samochodu elektrycznego.
W Łodzi powstają mniejsze i większe parki handlowe
Trzeba zauważyć, że Łódź w ostatnim czasie stała się naprawdę atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów. W mieście powstaje bardzo dużo parków handlowych, poza tym na ukończenie jest modernizacja dużego centrum handlowego Nowa Sukcesja. Nie można też nie zauważyć zmian, jakie zachodzą np. w Manufakturze, czy też Pasażu Łódzkim. Przedstawiciele tych miejsc regularnie informują o kolejnych markach, które udało im się ściągnąć.W ostatnim czasie otworzył się m.in. park handlowy Quantum na Dąbrowie, a dokładnie przy ul. Gojawiczyńskiej. Znajdują się w nim sklepy: Empik, Hebe, Sinsay, Tedi, Dealz, Smyk, Media Expert, Woolworth. Na pierwszym piętrze zarezerwowano miejsce dla siłowni Just Gym. Skąd popularność takich miejsc?
– Większe parki handlowe stały się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych regionalnych centrów handlowych, oferując najemcom niższe koszty operacyjne i umożliwiając im ekspansję na rynki, które wcześniej były dla nich niedostępne. Ich efektywność oraz atrakcyjność przyciągają operatorów zazwyczaj koncentrujących się na tradycyjnych centrach handlowych, którzy obecnie coraz częściej wybierają na swoją lokalizację parki handlowe. Trend ten obejmuje zróżnicowaną gamę najemców, szczególnie w sektorze mody ekonomicznej oraz gastronomii, a także dostawców usług, takich jak siłownie, place zabaw, a nawet placówki opieki nad dziećmi
– komentuje Paulina Brzeszkiewicz-Kuczyńska, Research and Data Manager w Avison Young
CZYTAJ JESZCZE: Nowy park handlowy w Łodzi. Mieszkańcy będą mieć bliżej na zakupy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.