Reklama

Reklama

W Łodzi powstaną nowe poidełka. Na razie dwa, w przyszłości - być może więcej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi powstaną nowe poidełka. Na razie dwa, w przyszłości - być może więcej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W odpowiedzi na interpelację radnej Antoniny Majchrzak, Prezydent Miasta Łodzi poinformowała, że w tym roku w Łodzi powstaną dwa nowe zdroje wody pitnej, ale nie będą one zlokalizowane w centrum miasta. 

Reklama

Radna Antonina Majchrzak, najmłodsza rada w historii miasta, jest znana ze swoich proekologicznych inicjatyw. Tym razem w interpelacji złożonej do prezydent Hanny Zdanowskiej, pyta czy istnieje możliwość zainstalowania na ulicy Piotrkowskiej i na terenie najpopularniejszych parków w Łodzi dwufunkcyjnych poidełek, z których mogliby korzystać mieszkańcy oraz zwierzęta.

Poidełka tak, ale nie w centrum miasta

W 2019 roku miasto zainstaluje 2 zdroje wody pitnej dla mieszkańców – jeden na zieleńcu ulicy Junackiej, a drugi na terenie Parku Podolskiego przy placu zabaw od strony alei Śmigłego - Rydza. Równocześnie w odpowiedzi zaznaczono, że przy ulicy Piotrkowskiej istnieją już 4 ujęcia wody dla mieszkańców, a dodatkowo jedno znajduje się przy ulicy Piramowicza.

Prezydent podkreśliła, że w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znalazły się 2 wnioski dotyczące budowy 4 poidełek jednofunkcyjnych, które najprawdopodobniej będą pozytywnie zaopiniowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej. Koszt wykonania jednego takiego źródła wody waha się od 66 tys. do 140 tys. złotych.

Z nowych poidełek popłynie łódzka kranówka, która jest uważana za jedną z najczystszych wód w Polsce.

Łódź od dawna promuje ideę udostępniania wody mieszkańcom. Niemal we wszystkich budynkach Urzędu Miasta znajdują się ogólnodostępne dystrybutory na wodę. Podobnie wygląda to w miejskich spółkach oraz na wyższych uczelniach – Politechnice Łódzkiej oraz Uniwersytecie Łódzkim. Również prywatny biznes włącza się w akcję promowania picia wody z sieci miejskiej. Biurowiec “Nowa Fabryczna” w Nowym Centrum Łodzi udostępnił zdrój wody zlokalizowany przy parkingu dla rowerzystów.

Bez wątpienia, biorąc pod uwagę falę upałów, jaka przetoczyła się nad Polską (i która prawdopodobnie nie będzie ostatnią) idea rozmieszczania w przestrzeni miasta źródeł wody jest godna rozważenia. Łódź jako miasto aspirujące do roli lidera zmian proekologicznych powinno energicznie działać w tym kierunku.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy