Reklama

Reklama

W Łodzi powstaną ogrody zdrowia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi powstaną ogrody zdrowia?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dwie łódzkie radne KO Monika Malinowska-Olszowy i Paulina Setnik zaproponowały stworzenie w Łodzi ogrodów zdrowia, gdzie każdy mógłby uprawiać własne warzywa i zioła. Podobne rozwiązania można spotkać w wielu europejskich miastach. 

Reklama

Ogrody zdrowia to specjalne miejsca, gdzie łodzianie mogliby uprawiać na własny użytek warzywa i zioła. Z pomysłem utworzenia takich miejsc wyszły dwie radne z klubu KO: Monika Malinowska-Olszowy i Paulina Setnik.

!reklama!

Według ich pomysłu ogrody zdrowia miałyby powstać w ramach inwestycji związanych z organizacją przez Łódź Zielonego EXPO w 2024 roku. Jako lokalizację wskazały one teren zieleńca przy Centrum Kliniczno-Dydaktycznym oraz przy szpitalu im. Jonschera przy ul. Milionowej.

Władz miasta są przychylnie nastawione do tego projektu. Jak również wskazują, w ramach Zielonego EXPO planuje się stworzenie ogrodów hortiterapii, które łączą funkcje estetyczny, wypoczynkowe z funkcjami prozdrowotnymi. Takie ogrody miałyby powstać na terenie Zieleńca w pobliżu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego, w ramach współpracy z uczelnią. Drugi z takich ogrodów miały powstać w otoczeniu szpitala K. Jonschera przy ulicy Milionowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy