Jak będą wyglądać procedury przygotowawcze do inwestycji?
!reklama!– Koniec 2020 roku okazał się szczęśliwy dla Rudzkiego Klubu Sportowego. Udało nam się wybrać wykonawcę inwestycji - firmę TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z siedzibą w Warszawie. Podpisaliśmy umowę i zaczynamy prace przygotowawcze do budowy. W najbliższych tygodniach ruszą roboty ziemne, usunięte zostaną kolizje infrastruktury technicznej podziemnej oraz zostaną wykonane nowe instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne. Mocno kibicuję tej inwestycji i jestem przekonana, że bieżący rok będzie finałem długo wyczekiwanej modernizacji Rudzkiego Klubu Sportowego – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.
Z obiektu przy ulicy Rudzkiej 37 RKS korzysta od 1953 roku. Oddano wówczas do użytku boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną oraz budynki klubowe. W połowie lat 70. XX wieku rozpoczęła się rozbudowa ośrodka, a hala lekkoatletyczna została oddana do użytku 24 lutego 1984 r. Był to pierwszy tego typu obiekt sportowy w centralnej Polsce. W latach 2008-2011 hala została zmodernizowana, dzięki czemu nadal jest jedną z najlepszych w kraju. Teraz modernizacji doczeka się zewnętrzna część obiektu RKS.
– W ramach prowadzonej inwestycji zmodernizujemy nie tylko stadion sportowy, ale zakupimy niezbędne wyposażenie czyli m.in. bloki startowe, przeszkody do biegów z przeszkodami, wiatromierz elektroniczny czy ławki dla zawodników. Przebudujemy również zaplecze magazynowe klubu, obiekt wzbogaci się też o nową mobilną trybunę i oświetlenie – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu inwestycji Miejskich
Nowy obiekt z nowym wyposażeniem
W zakres remontu wchodzi wykonanie boiska z nawierzchnią z naturalnej trawy, wokół którego poprowadzona będzie bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów z sześcioma torami okrężnymi o standardowym promieniu wirażu R=36,5 m oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich. Szerokość torów wynosić będzie 1,22 m +/-0,01 m. Na całym obwodzie przewidziano strefę bezpieczną z nawierzchni syntetycznej, identycznej jak cała bieżnia.Bieżnia wraz ze wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi, pasami bezpieczeństwa, bieżnią rozgrzewkową wraz ze skocznią do skoku w dal będzie mieć trzywarstwową nawierzchnię syntetyczną o grubości min. 15 mm. Bezspoinowa górna warstwa użytkowa o grubości min. 4 mm będzie wykonana z poliuretanu „Full Pur”. Bieżnia będzie przystosowana do użytkowania w butach z kolcami i wykonana zostanie na podbudowie asfaltobetonowej lub betonowej. To tylko niektóre elementy infrastruktury sportowej, które zostaną wymienione.
Bieżnie z urządzeniami lekkoatletycznymi będą zgodne z przepisami IAAF i PZLA oraz zostały wypracowane w ramach konsultacji z zawodnikami i trenerami.
W drugim etapie modernizacji obiekt wzbogaci się o nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. internat.
Na terenie objętym inwestycją znajduje się hala lekkoatletyczna, która będzie funkcjonowała przez cały okres prowadzenia robót.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.