Reklama

W Łodzi trwają prace na ul. Przybyszewskiego. Powstaną dwa nowe wiadukty

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ubiegłym roku rozpoczęto prace nad przebudową wiaduktów na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Celem projektu jest nie tylko zbudowanie dwóch nowych obiektów, ale również trakcji tramwajowych oraz zmodernizowanie jezdni.

Zły stan techniczny obydwu estakad na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi, wybudowanych jeszcze w latach 70-tych XX wieku, zadecydował o rozpoczęciu inwestycji, której koszt wynosi 87 mln złotych. Obecnie został rozebrany wiadukt północy, którego ruch skierowany był w stronę śródmieścia Łodzi. Z kolei na wiadukcie południowym, droga została zwężona tylko do jednego pasa. Prace przewidują całkowitą modernizację ulicy oraz budowę nowych wiaduktów, po których będą mogły się poruszać nie tylko auta, ale również tramwaje. Do tego w planach inwestycji jest uruchomienie węzła komunikacyjnego przy ul. Niciarnianej oraz ul. Papierniczej.

Ulica Przybyszewskiego zostanie przebudowana na długości 3 kilometrów. Inwestycja jest podzielona na trzy części i każdą zrealizuje inna firma. Wykonawcy wyremontują torowisko, położą równą jezdnię, proste chodniki i postawią nowe wiadukty. Przebudują również jedno z najgorszych skrzyżowań w Łodzi, czyli to z ulicą Kilińskiego. Zdajemy sobie sprawę, że remont tak ważnej trasy, która łączy centrum miasta z wieloma osiedlami spowoduje sporo utrudnień i prosimy o wyrozumiałość. Robimy to wszystko po to, żeby transport w Łodzi był na miarę XXI w. 

- powiedział portalowi Investmap Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Budowa wiaduktów na ulicy Przybyszewskiego. Komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim.

Ruch drogowy na wiaduktach będzie podzielony między trzy pasy na każdym z obiektów. Ponadto środkowa estakada, przeznaczona dla komunikacji miejskiej, zostanie przystosowana do niskoemisyjnych tramwajów co przyniesie pozytywny efekt w aspekcie ochrony środowiska. Ma nie zabraknąć również chodników, oświetlenia miejskiego oraz zieleni, która uatrakcyjni wygląd. Finał całej inwestycji planowany jest na koniec 2023 roku.

Po przebudowie ul. Przybyszewskiego zostanie przystosowana do potrzeb komunikacji miejskiej godnej XXI w. Jej kręgosłupem i główną osią mają być nowoczesne tramwaje. By właśnie takie jeździły po Łodzi, potrzebujemy nowoczesnych tras. Szybkich i wygodnych. Przebudujemy więc wszystkie przystanki. Będą wyniesione nad jezdnię, aby komfortowo korzystali z nich seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami

- dodaje w rozmowie z Investmap Robert Kolczyński.

Dyrektor przekonuje, że przebudowa ulicy Przybyszewskiego to obok remontu ul. Wojska Polskiego ostatni tak potężny projekt w rozwoju komunikacji tramwajowej.

- Będziemy oczywiście realizować jeszcze kolejne inwestycje, ale już nie tak duże i mniej uciążliwe. W 2023 r. będziemy mieli zmodernizowaną niemal całą sieć tramwajową oraz wygodny i nowoczesny tramwaj łączący wszystkie dzielnice Łodzi 

- zakończył Robert Kolczyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy