Reklama

Reklama

W łódzkich parkach bez działających fontann [KOMUNIKAT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W łódzkich parkach bez działających fontann [KOMUNIKAT] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoriatu Sanitarnego przestały działać fontanny i zdroje uliczne w naszym mieście.

Reklama

Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia GIS:

Szanowni Państwo, 

w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID- 19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa. 

Z poważaniem 

z up. Głównego Inspektora Sanitarnego 

Grzegorz Hudzik 

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego 

!reklama! Przypominamy, że od poniedziałku 20 kwietnia można swobodnie wchodzić do parków i lasów. W lasach nie ma natomiast nakazu noszenia maseczek ochronnych.

- Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - mówi minister Michał Woś.

Jednocześnie naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali specjalną mapę, na której można zobaczyć wszystkie łódzkie parki z różnymi atrakcjami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy