reklama

W parkach i na placach zabaw usłyszysz nietypowe komunikaty. Jest ważny powód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W parkach i na placach zabaw usłyszysz nietypowe komunikaty. Jest ważny powód - Zdjęcie główne
Autor: Archiwum/TuLodz | Opis: Komunikaty słychać m.in. na Skwerze Wiedźmina

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźŁodzianie spacerujący po parkach, skwerach i odwiedzający place zabaw mogą być zaskoczeni. Z miejskich głośników co godzinę emitowane są komunikaty Straży Miejskiej. To element akcji związanej z falą upałów, która ma przypominać o zasadach bezpieczeństwa podczas wysokich temperatur.
reklama

Komunikaty w parkach i na placach zabaw

W związku z falą upałów miasto uruchomiło dodatkowe działania mające zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Od piątku, 26 czerwca, operatorzy Systemu Monitoringu Miejskiego emitują specjalne komunikaty głosowe przypominające o tym, jak bezpiecznie zachowywać się podczas wysokich temperatur.

Komunikaty są nadawane codziennie, co godzinę, między godz. 11 a 16. Usłyszeć je można za pośrednictwem urządzeń nagłaśniających zamontowanych w parkach, na skwerach, placach zabaw i innych popularnych miejscach wypoczynku. Akcja będzie prowadzona do odwołania.

O czym przypominają komunikaty?

- Mieszkańcy usłyszą apel Straży Miejskiej, by ograniczać przebywanie na słońcu, regularnie pić wodę i w miarę możliwości szukać cienia. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na bezpieczeństwo osób najbardziej narażonych na skutki upałów, czyli seniorów, dzieci oraz zwierząt

reklama

- zdradza Jacek Tokarczyk z Urzędu Miasta Łodzi.

W komunikatach przypominany jest również bezwzględny zakaz pozostawiania dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach, nawet na kilka minut. W gorące dni temperatura wewnątrz pojazdu może bardzo szybko osiągnąć poziom zagrażający życiu.

Gdzie można usłyszeć komunikaty?

Komunikaty emitowane są w 26 lokalizacjach na terenie Łodzi. Głośniki działają m.in. w Parku Staromiejskim, Parku Podolskim, Parku Sienkiewicza, Parku Abramowskiego, na Zdrowiu, przy Stawach Jana, na Księżym Młynie, w Pasażu Róży, na Skwerze Wiedźmina oraz na placach zabaw i w innych miejscach chętnie odwiedzanych przez mieszkańców.

Miasto apeluje również o wzajemną troskę. Jeśli zauważymy osobę, która z powodu upału może potrzebować pomocy, albo dziecko lub zwierzę pozostawione w nagrzanym samochodzie, należy jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo