Reklama

Reklama

W Łódzkiem gorzej niż w kraju! Co czwarty absolwent nie zdał matury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łódzkiem gorzej niż w kraju! Co czwarty absolwent nie zdał matury - Zdjęcie główne

W Łódzkiem gorzej niż w kraju! Co czwarty absolwent nie zdał matury matura 2020, wyniki matury 2020, wyniki matur Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Poznaliśmy wyniki egzaminu maturalnego 2020. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, tegorocznej matury nie zdało 26 procent absolwentów liceów i techników w Polsce. W Łódzkiem jest jeszcze gorzej.

Reklama

- Maturę 2020 zdało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 17,2 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu - poinformował we wtorek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

!reklama!

WYNIKI MATUR 2020 W ŁÓDZKIEM

Średnią 74% zdanych matur w Polsce zaniża województwo łódzkie.

W województwie łódzkim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 16 227 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników - czytamy w raporcie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Zdało tylko 11 763 absolwentów, czyli 72,5%. z nich.

Wśród maturzystów z Łódzkiego, którzy oblali, 2877 osób (17,7% absolwentów z 2020 r.) ma prawo do poprawki 8 września – nie zdali bowiem tylko jednego z obowiązkowych trzech pisemnych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym.  

Z kolei 1587 absolwentów, czyli 9,8% osób w Łódzkiem, nie zdało co najmniej z dwóch przedmiotów.

Przypomnijmy, że w tym roku abiturienci nie musieli przystępować do dwóch – obowiązkowych w latach ubiegłych – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzone zostały one tylko i wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. 

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. W przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki we wrześniu i w przypadku zdania owej poprawki, zdąży jeszcze wziąć udział w rekrutacji na uczelnie przed rokiem akademickim 2020/2021.

Natomiast maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.

źródło: Dziennik Łódzki, CKE, polsatnews.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy