Reklama

W łódzkim oknie życia znaleziono dziecko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Caritas Archidiecezji Łódzkiej

W łódzkim oknie życia znaleziono dziecko - Zdjęcie główne

Dziecko zostało umieszczone w oknie życia 31 listopada | foto Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziecko zostało przyniesione do okna życia działającego w domu sióstr urszulanek w Łodzi. Po umieszczeniu chłopca w wyznaczonym miejscu, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu okna.

Chłopiec w oknie życia domu sióstr urszulanek w Łodzi 

Jak poinformował Caritas Łódź, dziecko zostało umieszczone w oknie domu sióstr urszulanek (ul. Obywatelska 60) wieczorem 31 października 2022 roku. 

– O godz. 21:15 usłyszałyśmy dźwięk alarmu, więc bardzo szybko przybiegłam do Okna życia, no i zobaczyłam, że czeka na mnie taki młodzieniec śliczny – opowiada s. Anna Reczko, przełożona. Miał przy sobie karteczkę z informacją kiedy się urodził, więc wiemy, że jest tygodniowym dzieckiem. Ochrzciłyśmy go i dałyśmy mu imię Tadeusz. Niedawno było wspomnienie tego świętego, więc taką decyzję podjęłyśmy.

Zgodnie z procedurami powiadomiono policję i pogotowie. Chłopiec został przewieziony do szpitala a jego stan zdrowia określono jako dobry. 

Siostry urszulanki po raz szósty znalazły dziecko w oknie życia, po raz czwarty był to chłopiec. 

Caritas Archidiecezji łódzkiej opiekuje się trzema oknami życia. Są zlokalizowane na terenie Piotrkowa Trybunalskiego (ul. Armii Krajowej 9, przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego), w Łodzi (ul. Obywatelska 60, przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej) i w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 68 przy Pabianickim Centrum Medycznym). 

Obecnie na terenie kraju funkcjonuje prawie 70 okien w ponad 60 miejscowościach. Pierwsze z nich powstało w Krakowie w marcu 2006 roku. W oknach życia do tej pory pozostawiono ponad 150 niemowląt. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy