Reklama

Reklama

W odnowionej fabryce Meyerhoffa od czerwca dla firm otwiera się Łódź.Work [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 1 maj 2020 08:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koncepcja Łódź.Work jest dopasowana do potrzeb dzisiejszych, niepewnych czasów. Nowoczesne rozwiązania dla przedsiębiorców poszukujących dobrej lokalizacji na biuro bez potrzeby wiązania się długoterminowymi umowami. Dawna fabryka Meyerhoffa przy Dowborczyków 18 otwiera swoje podwoje dla najemców już w czerwcu.

Reklama

Pomysł na przestrzeń Łódź.Work to butikowe wnętrza podkreślające industrialny charakter miejsca. Pomysł na biznes, to elastyczny najem wychodzący naprzeciw potrzebom przedsiębiorców szukających atrakcyjnych miejsc biurowych bez konieczności podpisywania umów długoterminowych. Całość została opracowana przez spółkę OKAM Global Commercial.

Już od jakiegoś czasu widzimy obawy najemców przed podpisywaniem bardzo długich umów. Dzisiaj niepewność w gospodarce jest jeszcze większa. Epidemia wywołana koronawirusem spowodowała już olbrzymie zmiany na rynku, a to dopiero początek. Staramy się szybko reagować na potrzeby najemców. I stąd nasz pomysł: możliwość krótkoterminowego wynajmu biura w dostępnych od ręki lokalach – mówi Arie Koren, CEO Grupy OKAM.

!reklama!

Po zakończeniu restrykcji gospodarczych związanych z epidemią część najemców będzie zapewne szukała oszczędności i bardziej elastycznych propozycji umów najmu. Inni, nie spowalniając, będą poszukiwać miejsca nowoczesnego, nietuzinkowego i z dobrą lokalizacją w centrum miasta. Łódź.Work przy Dowborczyków 18 wydaje się więc ciekawą altenatywą dla łódzkich przedsiębiorców poszukujących nowych lokalizacji biurowych dostosowanych do różnych typów najemców.

Inwestycja Łodź.Work zapewni 5.000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej, a pierwsze firmy będą mogły wprowadzać się już od czerwca. Zrewitalizowany budynek dawnej fabryki daje bardzo duże możliwości adaptacyjne. Przekształcenie obiektu w biurowiec butikowy pozwala najemcom decydować o aranżacji, wyposażeniu i podziale biura zgodnie z indywidualnymi potrzebami – tłumaczy Olga Duda, Leasing Manager, OKAM Global Commercial. Jak dodaje – pod kątem oczekiwań klientów przygotowaliśmy elastyczne umowy typu „flex”, dzięki czemu uprościliśmy procedury i zapewnili możliwość wynajmu powierzchni w podstawowym standardzie już od 6 miesięcy.

Niewątpliwym atutem dawnej fabryki Meyerhoffa jest lokalizacja. Bliskość takich miejsc jak dworzec Łódź Fabryczna i Nowe Centrum Miasta, lokale gastronomiczne, urzędy, hotele, czy miejsca rekreacji i sportu dają poczucie, że wszystko jest „pod ręką”. Budynek biurowca powstał pod koniec XIX wieku jako fabryka włókiennicza, potem przez długi czas funkcjonowały tu Zakłady Graficzne. Rewitalizowane obecnie zabytkowe obiekty w połączeniu z nowoczesnymi segmentami stanowią przedłużenie konceptu Nowego Centrum Łodzi.

Inwestorem w zabytkowej fabryce jest Grupa OKAM w Łodzi, znana przede wszystkim z kreatywnej przestrzeni handlowo-biurowo-gastronomicznej przy ul. Piotrkowskiej 217. Działająca ogólnopolsko firma specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym, ale także komercyjnym: posiada nieruchomości biurowe i handlowo-usługowe w Łodzi i w Warszawie. Powołana do życia spółka OKAM Global Commercial jest wyrazem nowej strategii Grupy w stosunku do nieruchomości komercyjnych.

- Strategia, którą zaczęliśmy realizować została zbudowana w oparciu o potrzeby klientów. Obserwujemy, że firmy dosyć niechętnie podejmują decyzje o wynajmie powierzchni biurowej na kilka lat. To wynika oczywiście ze strachu brania na siebie tak dużego i długiego zobowiązania. Ale także z tego, że dziś firmy zmieniają się szybko i niektóre chcą mieć możliwość zwiększania powierzchni swojego biura co rok, czy półtora. Nasza nowa propozycja ma zapewniać najemcom poczucie stabilności oraz dużą elastyczność – dodaje Olga Duda.

Obecnie w portfolio OKAM Global Commercial znajdują się dwie inwestycje. Poza projektem Łódź.Work, spółka oferuje krótkoterminowy najem powierzchni także w Warszawie, gdzie niedawno zakupiła budynek biurowy położony również w centrum miasta. Biurowiec przy ul. Lindleya 16 w Warszawie dzięki tzw. gabinetowemu układowi umożliwia proste łączenie i dzielenie biurowych modułów oraz wynajem powierzchni od 13 do 2.900 mkw. Elastyczna forma umowy pozwala na wynajem już od jednego miesiąca.


OKAM Capital od ponad 15 lat jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajdują się 22 projekty w 7 miastach w Polsce, m.in. INCITY na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie. W Katowicach firma realizuje dwie inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE.

W 2018 roku rozpoczęła się również realizacja projektu komercyjnego: przestrzeni biurowo-coworkingowej ŁÓDŹ.WORK przy ul. Dowborczyków 18 w Centrum Łodzi a także firma dysponuje powierzchnią biurową w Warszawie przy ulicy Lindleya 16. OKAM jest również właścicielem kreatywnej przestrzeni handlowo-biurowo-gastronomicznej przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi. W aktywach OKAM znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic a także w Krakowie.

Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje OKAM zostaną wyposażone w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę klimatu i poprawiające komfort życia np.: wypożyczalnia pojazdów elektrycznych, wypożyczalnia rowerów, oczyszczacze powietrza marki PHILIPS, solary, etc. Kolejnym krokiem OKAM było powołanie do życia nowej spółki OKAM Global Commercial, która jest wyrazem nowej strategii OKAM w stosunku do nieruchomości komercyjnych, które posiada w swoim portfolio. 

Nowa spółka OKAM Global Commercial zarządza ofertą powierzchni komercyjnych nie tylko w budynku biurowym przy ul. Lindleya 16 w Warszawie ale również ofertą wynajmu powierzchni biurowych w Łodzi przy ul. Dowborczyków 18 w inwestycji ŁÓDŹ.WORK. Firma oferuje również biura i lokale handlowo-usługowe w projekcie wielofunkcyjnym BOHEMA w Warszawie, a także lokale handlowo-usługowe na parterach inwestycji mieszkaniowych VISTA i ŻOLI ŻOLI w Warszawie a także w DOMU W DOLINIE TRZECH STAWÓW w Katowicach oraz w strefie Piotrkowska 217 w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.