Reklama

Reklama

Warsztaty dla maluchów w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Warsztaty dla maluchów w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obcowanie z muzyką może być niezwykła przygodą i wzbogacającym przeżyciem już dla najmłodszych.

Reklama

Warsztaty muzyczne dla maluchów

Z myślą o maluchach do lat trzech Filharmonia Łódzka przygotowała warsztaty Baby Boom Bum. Zaprasza na nie maluchy wraz z rodzicami lub innymi bliskimi opiekunami. Dzieci obcują z muzyką w niewielkiej sali, odpowiednio dostosowanej do wizyty takich małych Gości, do tego w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu i w towarzystwie znanych Dorosłych . Dzieciom nieco starszym Organizatorzy proponują proste aktywności i zabawy dźwiękowe, niekiedy też z użyciem rekwizytów. Tego rodzaju doświadczenie pozwala przekonać się, że muzyka może być pięknym i jednocześnie ciekawym sposobem na porozumiewanie się ze sobą.

Zajęcia Baby Boom Bum są oparte na koncepcji amerykańskiego muzyka, jazzmana i pedagoga Edwina Eliasa Gordona (1927–2015), który zwracił uwagę, że muzyka powinna być traktowana tak jak język, który ludzie poznają od pierwszych chwil życia, uczą się go rozumieć i porozumiewać za jego pomocą . Gordon podkreślał przy tym, że małe dzieci są najbardziej chłonne i podatne na naukę:

„Ci, którzy dużo wiedzą o rozwoju dziecka, żartują czasami, że chcieliby umrzeć jako małe dzieci, ale najpóźniej jak tylko byłoby to możliwe. Zdają sobie bowiem sprawę, że możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin. Wobec tego przyjmując, że najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu (a może jeszcze przed tym faktem) do ukończenia trzeciego roku życia, należy kierować dzieckiem tak, aby odbierało nieustrukturowane, nieformalne oddziaływania”.

BABY BOOM BUM 
6 listopada 2019 / środa / 11.00 i 12.00 


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy