Reklama

Reklama

Ważą się losy strajku ostrzegawczego w MPK Łódź. Wyznaczono datę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważą się losy strajku ostrzegawczego w MPK Łódź. Wyznaczono datę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeśli do środy 4 marca nie dojdzie do porozumienia związkowców z władzami MPK Łódź, w czwartek 5 marca łodzian czeka strajk ostrzegawczy pracowników miejskiej spółki transportowej. 

Reklama

Do ostatecznych rozmów związkowców z przedstawicielami MPK Łódź w sprawie podwyżek ma dojść w środę, 4 marca.

- Ostateczna decyzja o strajku ostrzegawczym zapadnie w środę 4 marca. Jeśli do środy nie dojdziemy do porozumienia w sprawie podwyżek płac, to w czwartek 5 marca autobusy i tramwaje nie będą kursowały w godz. 3.30-5.30. Zależy nam, by łodzianie jak najmniej odczuli nasz protest - mówi Dziennikowi Łódzkiemu Andrzej Szymczak, przewodniczący Solidarności w MPK Łódź

Władze spółki są poinformowane o dacie planowanego strajku ostrzegawczego. Ze swoim stanowiskiem czekają jednak do finału rozmów ostatniej szansy 4 marca.

!reklama!

Nie jest do końca pewne, czy wszyscy kierowcy i motorniczy będą strajkować 5 marca. Zgodnie z prawem za godziny strajku nie przysługuje im bowiem wynagrodzenie. Jak podkreślają związkowcy, decyzja o wzięciu udziału w proteście będzie dobrowolna. Nikt bowiem nie może zmuszać pracowników do strajkowania.

W referendum strajkowym, które odbyło się w lutym za strajkiem opowiedziało się ponad 70 proc. biorących udział w głosowaniu.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy