Reklama

Reklama

Ważne! Wybory 2020. Znamy wyniki z 90% komisji. Jest 51% do 49%. Jak w Łódzkiem? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: ndz, 12 lip 2020 21:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Frekwencja według sondażu była rekordowa i wyniosła 68,9 procent. Zobacz fotorelację z wieczorów wyborczych w naszej GALERII ZDJĘĆ.

Wyniki late poll realizowane przez Ipsos wskazały na przewagę Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim.

!reklama!

AKTUALIZACJA GODZ. 02.00

Wyniki late poll z 90 % komisji wyborczych realizowane przez Ipsos wskazały na przewagę Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. Według badań na urzędującego prezydenta zagłosowało 51% osób, które poszły do urn. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 49% głosów.

DANE NA GODZ. 00.05

Według częściowych badań na urzędującego prezydenta zagłosowało 50,8% osób, które poszły do urn. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 49,2% głosów.

Jeśli w badaniu late poll różnica między kandydatami wynosi więcej niż 0,8 punktu procentowego, to jeszcze nie zdarzyło, by ostateczna kolejność kandydatów się zmieniła. Pięć lat temu badanie takie dało Andrzejowi Dudzie 52 % głosów, podczas gdy Bronisławowi Komorowskiemu 48 % i to ten pierwszy uzyskał mandat. Zobaczymy.

Jak głosowała wieś, jak głosowały miasta?

Najwięcej głosów wyborców mieszkających na wsi zdobył prezydent Andrzej Duda, z poparciem 63,2 proc. Rafał Trzaskowski zdobył w tej grupie 36,8 proc. głosów – wynika z badania exit poll wykonanego przez Ipsos. W miastach wygrał kandydat KO, a im większy ośrodek miejski, tym jego przewaga większa. Największe poparcie Rafał Trzaskowski zdobył w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców – 66,5 proc.

Jak głosowało województwo łódzkie?

W województwie łódzkim wg. sondażu exit poll wygrał Andrzej Duda z wynikiem 57,1 %. Rafał Trzaskowski zdobył 42,9 % poparcia.

Jak głosowaliśmy ze względu na wiek?

Wśród wyborców w wieku 60 lat i więcej największym poparciem cieszył się prezydent Andrzej Duda. Z kolei w elektoracie 18-29 najwięcej osób głosowało na Rafała Trzaskowskiego z PO – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos, przeprowadzonego przed lokalami wyborczymi w całym kraju.

Źrodło: TVP INFO

[NA ŻYWO] Wieczór Wyborczy II tura, goście: Robert WINNICKI, Paweł PONCYLJUSZ, Leszek MILLER

Wieczór wyborczy z TVP - transmisja na żywo

Najważniejsze informacje dotyczące pierwszych wyników badań sondażowych exit poll. Program prowadzą Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

Wieczór wyborczy w Onecie - 12.07

Michalkiewicz, Ziemkiewicz, Sumliński, Szewko, Sykulski i Rola! MEGA wieczór wyborczy wRealu24!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.