Reklama

Reklama

Ważne zmiany w komunikacji miejskiej i w systemie pracy dużych zakładów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważne zmiany w komunikacji miejskiej i w systemie pracy dużych zakładów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze miasta porozumiały się z zarządami dużych zakładów pracy funkcjonujących w systemie zmianowym. Łódzkie MPK dostosowuje rozkłady jazdy autobusów i tramwajów do bieżącej sytuacji,  pracodawcy modyfikują system pracy tak, aby na przystankach i w pojazdach nie kumulowały się grupy pracowników.

Reklama

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wyjaśnia, jak postanowiono rozwiązać problem przepełnionych (według nowych norm) autobusów i tramwajów miejskich odwożących pracowników z zakładów pracy:

- Nowe ustalenia między MPK a dużymi firmami dają szansę na zmniejszenie liczby osób w pojazdach, zwiększenie liczby autobusów i tramwajów i dostosowanie ich do godzin zmian w największych fabrykach. Każdego dnia sprawdzamy liczbę pasażerów w pojazdach. Do tej pory często było tak, że w dużych strefach przemysłowych nawet 700-800 osób kończyło pracę o tym samym czasie. Dlatego od trzech tygodni namawialiśmy przedsiębiorców do rozkładania czasu przyjścia do pracy i wyjścia z niej swoich pracowników, aby te godziny się nie pokrywały – i to się udało. Dbamy aby autobusach i tramwajach przebywała obecnie tylko ograniczona liczba pasażerów – czyli maksimum 25 osób w największych, przegubowych autobusach. Pojazdy MPK są także pod tym względem kontrolowane przez policję. Dziś firmy porozumiały się już Biurem Obsługi Gospodarczej i Zarządem Dróg i Transportu dzięki czemu możemy dostosować tabor do liczby osób pracujących na poszczególnych zmianach. – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podaje na stronie UMŁ Tomasz Andrzejewski ze ZDiT:

Sprawdziliśmy zapełnienie wszystkich kursów na linii 69 i na tej podstawie zostały wytypowane kursy o największym obłożeniu, które obsługiwane są teraz dwoma autobusami. W ostatnią sobotę takie wzmocnienie, było także wprowadzone na linii 72 i G1. Od poniedziałku planujemy również wzmocnić dodatkowymi autobusami linię 72B i 96C, z których korzysta również, jak na tę sytuację, duża ilość pasażerów. Od poniedziałku dodatkowe kursy pojawią się także na linii 2, aby wzmocnić dojazd na Dąbrowę Przemysłową.

Miasto więc, oprócz ustaleń z pracodawcami, zabezpieczyło 10 dodatkowych autobusów gotowych wyjechać na najbardziej obciążone trasy w odpowiednich godzinach jako pojazdy dublujące. Aktualny ruch pasażerów monituje na bieżąco MPK oraz Policja, która czuwa nad przestrzeganiem obowiązujących obostrzeń w komunikacji publicznej. 

Lista firm, które wprowadziły lub wprowadzą zmiany w systemie pracy:

 • Sonoco, P&G (Gillette) – firma Sonoco zmodyfikowała swoje zmiany w porozumieniu i współpracy z P&G;
 • AQ Wiring Systems – możliwość przesunięcia zmian o 15-30 minut;
 • Hydro – możliwość przesunięcia zmian o 15-30 minut;
 • RRD – rozłożenie zmian na większą liczbę zespołów pracowników;
 • Dell – rozłożenie zmian na większą liczbę zespołów pracowników;
 • Emerson – rozłożenie zmian na większą liczbę zespołów pracowników;
 • Amcor – rozłożenie zmian na większą liczbę zespołów pracowników;
 • Superdrób - rozbicie zmian na większą ilość zespołów;
 • Whirpool - przesunięcie zmiany o pół godziny;
 • ET Promo - przesunięcie zmiany o 20 minut;
 • Barry Callebaut - przesunięcie zmiany o godzinę i kolejnej w taki sposób, aby różnica między jedną a drugą wynosiła 2 godziny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy