Reklama

Reklama

WI-MA zmieni się nie do poznania! Prace już trwają. Zobacz koniecznie! [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: sob, 28 lis 2020 02:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wczoraj ruszyły prace budowlane na terenie pofabrycznego kompleksu Widzewskiej Manufaktury w Łodzi. Inwestor – Cavatina Holding – rozpoczął w ten sposób rewitalizację historycznej zabudowy na obszarze ok 4 ha przy al. Piłsudskiego 135. Przebudowa WI-MA przywróci życie 140-letnim zabytkowym obiektom, tworząc tutaj miejsce do pracy, mieszkania i spędzania wolnego czasu.

Obecnie na terenie Widzewskiej Manufaktury znajdują się cztery obiekty, wszystkie wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi. Dzięki przebudowie ten teren dołączy do grona najbardziej spektakularnych łódzkich pofabrycznych rewitalizacji. Raz jeszcze przypominając łódzkie tradycje architektoniczne i kulturowe.

 !reklama!

Nowe funkcje użytkowe pozwolą wprowadzić w WI-MA nowe życie i przywrócić ten teren lokalnej społeczności jako przyjazne miejsce do pracy, mieszkania i rekreacji.

- Ogromnie się cieszymy z uruchomienia tego niezwykłego projektu. Zabytkowa architektura jest nie tylko wielkim wyzwaniem projektowo-budowlanym, ale przede wszystkim zobowiązaniem dewelopera do świadomego i odpowiedzialnego wypełnienia swojej miastotwórczej roli. W odrestaurowanym kompleksie znajdą się jednocześnie biura, mieszkania na wynajem i lokale handlowo-usługowe, które mają przyciągać zarówno najemców, jak i mieszkańców Łodzi, co jest niezwykle istotne dla rozwoju miasta i dzielnicy - mówi Inwestor, Cavatina Holding

Przebudowa przebiega zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Na obecnym etapie realizowane są głównie prace porządkujące. Inwestor zachowa elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz utrzyma oryginalny układ urbanistyczny całego terenu.

Koncepcja Cavatina Holding na celu przywrócenie świetności terenom Widzewskiej Manufaktury i obejmuje przebudowę już istniejących obiektów. Tym samym powstanie tutaj wielofunkcyjny kompleks oferujący biura, mieszkania na wynajem, lokale handlowo-usługowe oraz otwarte przestrzenie do odpoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną. Wspólnym miejscem spotkań dla wszystkich użytkowników oraz zielonym sercem tej inwestycji będzie zrewitalizowany przez inwestora 100-letni park z fontanną. Nowoczesne biura klasy A znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni "amerykańskiej" (przerabiano w niej bawełnę z USA), natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty skręcalni oraz przewijalni.

Cavatina Holding S.A. jest jednym z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność opiera się wyłącznie na polskim kapitale.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy