Reklama

Reklama

Wiadukt na Dąbrowskiego już prawie gotowy! Sprawdź, kiedy pojedziemy nim bez utrudnień

Opublikowano: pt, 13 lis 2020 17:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Magistrat musi uporać się z remontem pięciu łódzkich wiaduktów, wymagających pilnych napraw. Niebawem uda się ukończyć prace przy jednym z nich.

Zarząd Dróg i Transportu nadzorujący prace przy wiadukcie na ul. Dąbrowskiego poinformował, że inwestycja powinna zakończyć się do końca roku.

!reklama!

Postępy faktycznie widać. W zeszłym tygodniu został położony nowy asfalt na drugiej połowie estakady, co należało do ostatnich etapów remontu góry. Prace pod i wokół obiektu wciąż trwają – ekipa remontowa musi jeszcze m.in. dokończyć wymianę schodów i poręczy.

Konstrukcję wzmocniono i zaimpregnowano, żeby w szczeliny nie dostawała się woda, która zwłaszcza zimą miałaby duży wpływ na niszczenie żelbetowej konstrukcji.

- Prace nieznacznie wyprzedzają harmonogram. Zgodnie z umową wykonawca na zrealizowanie prac ma czas do końca roku. Jednak jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, udostępnimy wcześniej całość obiektu do użytkowania - informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora ZDiT.

Do tej pory podczas remontu wiaduktu na Dąbrowskiego wykonano: nowe kapy chodnikowe, hydroizolację, wymieniono krawężniki, zamontowano nowe bariery ochronne, zamontowano nowe balustrady oraz nowe oświetlenie. Ułożono nawierzchnię na całym obiekcie, reprofilowano łożyska i zabezpieczono antykorozyjnie. Ponadto wyremontowano filary, naprawiono przęsła, wymieniono dylatacje, wyremontowano przyczółki wiaduktu, wymieniono schody, wykonano zabezpieczenie antykorozyjne betonów na powierzchni przęseł i przyczółków, oraz wykonano nową instalację przeciwporażeniową.

Zgodnie z wcześniejszymi planami jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się modernizacja wiaduktów na ul. Przybyszewskiego. W pierwszej kolejności wyremontowana zostanie północna konstrukcja, dopiero później dwie kolejne estakady.

Remont obecnej estakady przy ul. Dąbrowskiego pochłonie około 10 mln złotych. To jeden z dwóch wiaduktów przy tej ulicy, który wymaga interwencji. Prace remontowe przy drugim z nich będą bardziej kosztowne.

Źródło: Gazeta Wyborcza, UML

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy