Reklama

Reklama

Wicepremier Gliński, poseł z Łodzi nie jest już profesorem. Zrzekł się tytułu. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wicepremier Gliński, poseł z Łodzi nie jest już profesorem. Zrzekł się tytułu. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zachowanie wicepremiera Glińskiego, posła z Łodzi to reakcja na problemy Andrzeja Zybertowicza, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, któremu Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów odmówiła profesury. Prezydium tego grona zajęło się sprawą Zybertowicza w poniedziałek.

Reklama

Wyniki tajnego głosowania nie ułożyły się po myśli zainteresowanego – pięć głosów było za, trzy przeciw oraz trzy wstrzymujące się. W efekcie została podjęta decyzja odmawiająca przedstawienia Andrzejowi Dudzie kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora w dziedzinie nauk społecznych.

 !reklama!

"Właśnie się dowiedziałem, że Centralna Komisja d/s stopni naukowych odmówiła tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Słabe. Dno. To w takim razie ja się zrzekam swojego tytułu nadanego przez to "ciało" 12 lat temu! Bo mi wstyd. Uważam, że Andrzejowi Zybertowiczowi bardziej się należy..." - napisał na Twiterze wicepremier Piotr Gliński.

Podczas poniedziałkowego głosowania komisji podjęto jednoznaczną decyzję odmawiającą Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora. Pięć osób było za, trzy osoby przeciw, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. "Przedmiotowa decyzja została podjęta w wyniku wnikliwej analizy zgromadzonej dokumentacji w sprawie" - napisała Centralna Komisja.

Przyczyny decyzji odnośnie profesury Andrzeja Zybertowicza przedstawił dr Jerzy Deneka. Dyrektor biura Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów wyjaśnił, że kandydat nie spełniał warunków koniecznych do uzyskania tytułu naukowego. Do tych konkluzji mieli dojść nie tylko członkowie Prezydium, lecz także m.in. Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Sekcja Nauk Humanistycznych i Społecznych, już dwukrotnie w bieżącym roku odmówiła poparcia wniosku dr. hab. Andrzeja Zybertowicza. Pierwszą decyzję wydano 7 maja, drugą natomiast 3 czerwca.

Źródło: Twitter, Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy