Reklama

Reklama

Wiekowa „Wigencja” zyska ogród i plac zabaw dla dzieci! [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak wiemy z oficjalnej informacji przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, usytuowany przy ulicy Sienkiewicza 75/77 były Zespół Fabryczny Łódzkiej Przędzalni "Wigencja" Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana powstał w 1922 r. Swego czasu w tym zakładzie było zatrudnionych blisko 60 robotników obsługujących szarparnię oraz osobną przestrzeń przędzalni wyposażoną w 1800 wrzecion. Teraz jednak fabrykę czeka zupełnie inna przyszłość. Jaka konkretnie? Szczegóły poniżej.

Reklama

"Wigencja" w Łodzi

Nie tylko teatr, biblioteka i rodzinna restauracja. Magistrat informuje, że 100-letnia "Wigencja" będzie miała również ogród i plac zabaw dla najmłodszych. Co słychać na placu budowy?

- Na naszych oczach możemy obserwować, jak z ruin powstaje jedna z najciekawszych realizacji w ramach programu rewitalizacji. Łączymy tu to, co w Łodzi lubimy najbardziej, czyli industrialny charakter z nowoczesnością. To również jeden z najdroższych projektów w programie łódzkiej rewitalizacji. Przypomnę tylko, że wartość tej inwestycji to blisko 42 mln złotych. Ogromnie mnie cieszy, że zaawansowanie prac to już prawie 90 proc. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz wyposażenie budynków w nowoczesny sprzęt. Ale to nie wszystko. Ekipy budowlane zobaczymy również przy zagospodarowaniu terenu przed fabryką. Na zewnątrz budynku powstaje minipark z bezpiecznym placem zabaw. Tu nie zabraknie zieleni. Sadzimy drzewa, krzewy oraz kwiaty. Wśród nowych nasadzeń odnajdziemy: śliwy wiśniowe, laurowiśnie, irgi szwedzkie, jałowiec oraz pnącza - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

- Wakacje 2022 to finisz prac budowlanych w tym miejscu. Od kilku dni trwają intensywne prace wykończeniowe. Zaczynamy również zagospodarowanie terenu przed fabryką. To duża inwestycja, ale przebiega wzorcowo. Jesienią chcemy przekazać budynek Teatrowi Pinokio. Tak, aby mógł zacząć urządzać tu swój długo wyczekiwany nowy dom – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Fabryka Sztuki w "Wigencji"

Duża kubatura budynków pozwoliła na umieszczenie tu dwóch profesjonalnie wyposażonych scen teatru, ale również stworzenie centrum spotkania ze sztuką współczesną. Znajdą się tu przestrzenie na sale prób, pracownie kreatywne oraz edukacyjne. Obok teatru funkcjonować będzie biblioteka i restauracja rodzinna. W nowych pofabrycznych wnętrzach swoją siedzibę będzie miał Teatr Pinokio.

Zielony ogród

Teren przed fabryką to zupełnie nowa przestrzeń. To tutaj będzie strefa kreatywnych zabaw ruchowych dla dzieci oraz miejsce spotkań plenerowych. Nie zabraknie tu nowych drzew, krzewów oraz kwiatów. Całość dopełnią pnącza. W ramach inwestycji powstało również przebicie do OFF Piotrkowska, dzięki któremu odwiedzający oba miejsca będą mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy nimi. Wraz z istniejącą roślinnością zostanie odtworzony mały park, który istniał kiedyś przy fabryce. Inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale 2022 roku. Jej wartość wynosi 42 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy