Reklama

Wielki cykl spacerów po Łodzi – w ofercie spacery specjalistyczne oraz tzw. „Pierwsze randki z miastem”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Organizacja Turystyczna przedstawiła ofertę wakacyjnych spacerów z przewodnikiem. Jak zapowiedziano, do końca września zaplanowano ponad 150 spacerów przygotowanych z myślą o mieszkańcach miasta i przybyłych gościach. W ofercie spacery w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Wielki cykl łódzkich spacerów z przewodnikiem. W ofercie spacery specjalistyczne oraz tzw. „pierwsze randki”

!reklama!

Łódzka Organizacja Turystyczna już po raz czwarty do łodzian i przybyłych gości kieruje szeroką ofertę miejskich spacerów z przewodnikiem. Spacery są przeprowadzane w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

- Spacery w języku polskim odbywają się co sobotę o godzinie 11:00 i o 14:00. Spacery odbywają się bez względu na pogodę. Zapowiadamy jeszcze dodatkowe dwa niedzielne spacery – podczas Urodzin Łodzi, 25 lipca oraz podczas Light Move Festival, 26 września. Przypominamy, że co sobotę można przyjść do naszej Informacji Turystycznej – stąd startuje każdy spacer – mówi Olga Legczylina z Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Spacery w języku polskim odbywają się na dwóch trasach – trasie północnej, w kierunku Manufaktury oraz południowej, w stronę Stajni Jednorożców. Choć jak podkreślają organizatorzy, każdy spacer jest inny, a jego przebieg zależy od przewodnika i grupy, w programie nie może zabraknąć tzw. stałych punktów. Należą do nich m.in.: ul. Piotrkowska, Pasaż Róży, podwórko Wojciecha Siudmaka; oczywiście nie zabraknie prelekcji poświęconej fabrykantom.

Polecamy: Maja Komorowska odsłoniła swoją Gwiazdę na ul. Piotrkowskiej! Łódzka Aleja Gwiazd zyskała kolejne wspaniałe nazwisko!
- Ogromnym przywilejem przewodnika jest to, że to on decyduje o kształcie spaceru, co pokaże, z jakich punktów w Łodzi jest najbardziej dumny. Czasami turyści lub łodzianie sami pytają i zachęcają, by podejść pod dany budynek i o nim opowiedzieć – tłumaczy przewodniczka.

Zapytani o najpopularniejsze spacery po Łodzi, przewodnicy jednym tchem wymieniają spacer po ul. Piotrkowskiej, Manufakturze, Księżym Młynie, Monopolis (nowe w ofercie) i Cmentarzu Żydowski. Jednorazowo w spacerze może wziąć udział nawet 50 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy