reklama
reklama

Wielkie święto miłośników nauki na Uniwersytecie Łódzkim. Za nami XIV edycja Nocy Biologów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMWŁ

Wielkie święto miłośników nauki na Uniwersytecie Łódzkim. Za nami XIV edycja Nocy Biologów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
39
zdjęć

Tegoroczna Noc Biologów odbyła się pod hasłem „Biologia zmian klimatu”. Naukowcy i wszyscy miłośnicy tej dziedziny mogli porozmawiać o zagrożeniach i wyzwaniach dla naszej planety. | foto UMWŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź„Biologia zmian klimatu” – pod tym hasłem odbyła się XIV edycja Nocy Biologów, rokrocznie organizowana przez Uniwersytet Łódzki. Uczestnicy mogli podzielić się swoją wiedzą i porozmawiać o zagrożeniach oraz wyzwaniach, jakie czyhają na mieszkańców naszej planety.
reklama

Tegoroczna Noc Biologów przyciągnęła tłumy miłośników tej dziedziny nauki. W programie wydarzenia znalazły się wykłady, warsztaty i pokazy – skupiono się nie tylko na teorii, ale i praktyce oraz wielu eksperymentach.

Zmiany klimatyczne głównym tematem tegorocznej Nocy Biologów na UŁ

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w Łodzi dołączył do Nocy Biologów już po raz trzynasty. Idea wydarzenia – organizowanego od 2011 roku – zrodziła się na Wydziale Biologii Uniwesytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

– Celem Nocy Biologów jest rozbudzanie ciekawości i pogłębianie wiedzy na temat nauk biologicznych. To wyraz misji naszego wydziału, wynikający z chęci dzielenia się pięknem i znaczeniem nauki z szeroką publicznością

reklama

– mówi dr Katarzyna Mokra z Katedry Biofizyki Skażeń Środowiska na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, koordynatorka Nocy Biologów.

Las w erze dinozaurów, mikroplastik, ekosystemy południowej półkuli Ziemi

Tegoroczna edycja, jak już wspomnieliśmy, odbyła się pod hasłem „Biologia zmian klimatu”. Uczestnicy mogli zatem wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach, które bezpośrednio dotyczyły tematów zagrożeń i wyzwań stojących przed mieszkańcami naszej planety.

reklama

Można było dowiedzieć się m.in. tego, jak powstaje mikroplastik i dlaczego tak ważne jest, aby ograniczyć rolę plastiku w życiu codziennym. Ponadto, rozmawiano także o wpływie słonecznego i sztucznego światła na zdrowie, a także o tym, czy grzyby naprawdę mają znikome wartości odżywcze.

Naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska pokazali, jak rośliny przystosowywały się do zmian środowiska, a także to, jak wyglądał las w erze dinozaurów.

Biorący udział w wydarzeniu zabrani zostali również w „podróż” po Arktyce i Antarktyce – podczas wojażu mogli dowiedzieć się, jak zmiany klimatyczne zagrażają ekosystemom tych rejonów świata. Nie zabrakło też efektownych eksperymentów – sprawdzano m.in. to czy woda zmienia kolor, czy muszle rozpuszczają się w wodzie, a także wydestylowano olejki eteryczne z roślin. 

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najciekawsze wiadomości z Łodzi i aglomeracji łódzkiej w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Zobacz co się dzieje Dziś w Łodzi Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama