Reklama

Reklama

Wiemy, od kiedy parking pod dworcem Łódź Fabryczna będzie płatny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiemy, od kiedy parking pod dworcem Łódź Fabryczna będzie płatny  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W odpowiedzi na interpelację radnej Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak, władze Łodzi przekazały datę, od której parkowania na podziemnym parkingu przy dworcu Łódź Fabryczna będzie płatne. 

Reklama

O tym, że podziemny parking przy dworcu Łódź Fabryczna ma być objęty strefą płatnego parkowania wiadomo już od kilku miesięcy. Radni przegłosowali stosowne zmiany we wrześniu i w październiku tego roku. Do tej pory jednak nie było pewne, od kiedy opłaty za parkowanie zaczną być pobierane. Teraz wiadomo już, że strefa płatnego parkowania na podziemnym parkingu zacznie obowiązywać od 2 marca 2020 roku.

!reklama!

Tę datę przynosi odpowiedź na interpelację Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak, w której radna pytała o tę kwestię oraz o rozwiązania dla pasażerów PKP i innych przewoźników kolejowych, którzy zostawiają swój samochód na dworcu i udają się w dalszą podróż koleją.

To właśnie głos podróżujących pociągami był najsilniejszy w sporze o to, czy korzystanie z podziemnego parkingu przy dworcu multimodalnym powinno zostać obłożone obowiązkową opłatą. Wielu podróżnych wskazywało na to, że nie mogą zaparkować swoich pojazdów na parkingu, bo ustawicznie brakowało na nim wolnych miejsc. Te bowiem były zajmowane przez pracowników okolicznych biurowców, którzy korzystali z darmowej możliwości parkowania. Teraz ma się to zmienić, a opłaty zaczną obowiązywać właśnie od marca 2020 roku.

Równocześnie, jak zapewnił wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki, trwają rozmowy z przewoźnikami kolejowymi w celu opracowania zasad i sposobów sprzedaży abonamentów parkingowych. Będą one dostępne wyłącznie dla tych osób, które podróżują międzymiastowo z wykorzystaniem kilku środków transportu. W praktyce będzie to oznaczało, że karnet parkingowy otrzymają osoby, które podróżują pociągiem do innego miasta, a na dworzec dojeżdżają samochodem. Aby uzyskać abonament trzeba będzie przedstawić imienny bilet okresowy przewoźnika kolejowego.

Źródło: BIP UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy