Kiedyś w wieżowcu były biura, a na parterze lokale usługowe, m.in. fotograf i bar wietnamski. Z czasem jednak najemcy się wynieśli, a budynek powoli popadał w ruinę. Powybijane okna i pomazane ściany zaczęto zasłaniać wielkoformatowymi reklamami.
Do wieżowca ma wrócić życie
Do wieżowca ma wrócić życie, jednak biurowcem już nie będzie - powstaną w nim mieszkania. Przyszli lokatorzy będą mogli korzystać z 12 kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. Powierzchnia mieszkalna ma wynieść blisko 3 tys. metrów kwadratowych.Na poziomie -1 oraz na parterze mają znaleźć się m.in. fitness, SPA, sauna, a także recepcja, consierge i pokój gier dla mieszkańców. Pierwsze piętro zajmą usługi gastronomiczne i kosmetyczne. Na piętrach od 2 do 11 będą się znajdowały apartamenty i mieszkania, głównie na wynajem. Mają mieć powierzchnię od 32 do 120 metrów kwadratowych.
Projekt inwestycji jest gotowy
Projekt inwestycji jest gotowy, jego autorem jest architekt Marcin Tomaszewski. Budynek ma również aktualne pozwolenie na budowę, co umożliwi przyszłemu właścicielowi szybkie rozpoczęcie planowanych zmian bez dodatkowych formalności.Wieżowiec powstał razem z budynkiem Centralu w latach 1959-1972 XX wieku. Dla Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Społem" zaprojektowali go Maciej Gwintow, Ewa Krasińska i Maciej Krasiński. Zanim został wybudowany, pod tym adresem znajdowały się kamienice, a w podwórzu działała przędzalnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.