reklama
reklama

Władze Łodzi planują międzynarodowy kongres promujący miasto. Na liście zaproszonych gości Daniel Libeskind

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Władze Łodzi planują międzynarodowy kongres promujący miasto. Na liście zaproszonych gości Daniel Libeskind  - Zdjęcie główne

Władze Łodzi planują międzynarodowy kongres, promujący miasto. Na liście zaproszonych gości Daniel Libeskind (fot. Urząd Miasta Łodzi)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W trakcie pierwszej powakacyjnej sesji rady miejskiej postanowiono, że w przyszłym roku w Łodzi zostanie zorganizowany kongres „Łódź OdNowa” -  ma się on przyczynić do międzynarodowej promocji miasta i regionu.
reklama

Podczas spotkania z zaproszonymi gośćmi na forum podejmowane będą tematy związane z rewitalizacją miasta.

!reklama!

- Dlatego też chcemy zaprosić przedstawicieli np. Manchesteru, Liverpoolu i Lyonu, które udanie przeszły proces rewitalizacji i postindustrializacji - tłumaczył w trakcie sesji Michał Śmiechowicz, dyrektor biura rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi.

Dyskusje będą dotyczyć także rozwoju turystyki w odnowionych, poprzemysłowych miastach a także zieleni, w tym expo horticultural i tzw. Ekopaktu - dokumentu, w którym Łódź zbierze wszystkie proekologiczne działania i zasady (jest w trakcie konsultacji społecznych).

Według wstępnych szacunków podczas kongresu ma wystąpić około setka prelegentów, w tym połowa z zagranicy. Całe wydarzenie zostanie zorganizowane jesienią 2021 roku, potrwa dwa lub trzy dni i odwiedzi je około 600-700 osób. Na miejsce imprezy wyznaczono EC1.

Na liście zaproszonych gości ważną pozycję zajmuje nazwisko Daniela Libeskinda. Urodzony w Łodzi w 1946 roku architekt jest ikoną architektury dekonstruktywistycznej, pomysłodawcą zagospodarowania przestrzeni po Word Trade Center, autorem projektu Muzeum Żydowskiego w Berlinie czy Imperial War Mudeum North w Manchesterze. Budynek Libeskinda znajduje się także w Warszawie – jest to apartamentowiec przy ulicy Złotej 44.

Podczas kongresu dojdzie do premiery projektu „InLodz21”, który początkowo zakładał wybudowanie na terenie miasta 21 charakterystycznych budynków. Zgodnie z zamiarem miałyby stać się ikoniczne dla łódzkiej architektury i przyczynić do promowania miasta wśród inwestorów. Jeden z budynków miałby powstać właśnie według projektu urodzonego w Łodzi Libeskinda.

Nie do końca jednak wiadomo jaki kształt przybierze projekt. Mówi się o tym, że zamiast pierwotnie planowanych budynków powstaną obiekty małej architektury, instalacje artystyczne lub projekty wizualne.

Odpowiedzialnymi za działalność instytucji kultury „InLodz21” są UMŁ i fundacja Atlas Sztuki. W pierwszym półroczu 2020 r. instytucja na swoją działalność przeznaczyła 220 tys. zł, z czego 153,5 tys. zł to koszty wynagrodzenia za cztery etaty.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama