Reklama

Reklama

Władze miasta stawiają na ekologię: segregacja śmieci, papier z odzysku, dokumenty w chmurze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Władze miasta stawiają na ekologię: segregacja śmieci, papier z odzysku, dokumenty w chmurze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska kontynuuje swoje proekologiczne działania. Po wprowadzeniu tabletów, które mają ograniczyć ilość zużywanego papieru, przyszedł czas na papier z recyklingu, wraz z obowiązkową segregacją urzędzie,

Reklama

-Odejście od drukowania tysięcy kartek papieru używanych podczas sesji na rzecz tabletów może przynieść oszczędności rzędu 340 tys. zł w ciągu jednej kadencji. Czas na kolejne kroki. Wystosowaliśmy interpelację do pani prezydent Hanny Zdanowskiej z zapytaniem o możliwość zrezygnowania z wewnętrznego papierowego obiegu dokumentów na rzecz elektronicznego. Proponujemy również czarno-białe wydruki na papierze z recyklingu – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.


Sugeruje również żeby radni mieli dostęp do elektronicznego zasobu dokumentów, co również przełoży się na oszczędność papieru.


Gołaszewski zachęca również urzędników do korzystania z elektronicznego zasobu dokumentów.

Przewodniczący Klubu Radnych KO Mateusz Walasek zaznacza, że proekologiczne działania są blokowane przez przepisy.


- Ja od wielu lat preferuję wysyłanie interpelacji drogą elektroniczną. Moim zdaniem znacznie ułatwia to kontakty z mieszkańcami. Teraz interpelacje i odpowiedzi na nie publikowane są na stronie urzędu. Zainteresowanym wysyłamy je także drogą elektroniczną – powiedział Mateusz Walasek.


Radni proponują również obowiązkową segregację śmieci w urzędzie.


- Specjalne kosze są już na korytarzach magistratu i przed salą obrad. Będziemy zachęcać, żeby stanęły również w innych pomieszczeniach  - poinformował Mateusz Walasek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy