Reklama

Reklama

Wnioski do budżetu obywatelskiego ocenione przez Komisję. Można odwoływać się od opini negatywnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wnioski do budżetu obywatelskiego ocenione przez Komisję. Można odwoływać się od opini negatywnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Komisja Budżetu Obywatelskiego zakończyła oceniać wnioski zgłoszone przez łodzian do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Łącznie odbyło się 9 wakacyjnych posiedzeń komisji, na których rozpatrzono ponad 1430 wniosków mieszkańców.

Reklama

Nowe pomysły to m.in. propozycja budowy zielonych przystanków lub ulicznych ławek z USB. Posumowując,1222 wnioski otrzymały opinię pozytywną, a 328 opinię negatywną. W tegorocznej edycji po raz pierwszy funkcjonuje jednak możliwość złożenia odwołania od wniosków, które otrzymały opinię negatywną. Od 20 sierpnia (przez tydzień) można składać umotywowane odwołania. Ostateczna list wniosków biorących udział w głosowaniu zostanie zamieszczona na stronie internetowej UMŁ.

-Spotkania często były długie, wywoływały wiele emocji, nie zawsze wszyscy się ze sobą zgadzali. Wszystkie wnioski zostały jednak zaopiniowane. Należy dodać, że były bardzo różne. Udało się zakończyć działalność komisji w planowanym terminie. W poniedziałek, 19 sierpnia odbędzie się spotkanie Komitetu Koordynującego, a 14 września rozpocznie się głosowanie mieszkańców, które potrwa do 6 października – powiedział  Damian Raczkowski,  przewodniczący komisji Budżetu obywatelskiego  

-Należy podziękować przede wszystkim mieszkańcom.Za wspaniałe pomysły, ciekawe koncepcje, obecność na posiedzeniach komisji, inspirujące dyskusje. Niektóre uwagi przekonywały radnych do tego, aby zmienić opinię wniosku z negatywnej, wydanej przez urzędników, na pozytywną - podkreśliła Agnieszka Wieteska, wiceprzewodnicząca Komisji Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy