Reklama

Reklama

Wojewoda Łódzki: „Szkoły i placówki oświatowe przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojewoda Łódzki: „Szkoły i placówki oświatowe przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wraz z p.o. Łódzkiego Kuratora Oświaty Andrzejem Krychem oraz Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Urszulą Sztuka-Polińską omówili przygotowanie szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w związku z sytuacją epidemiczną.

Reklama

- Od 25 do 28 sierpnia odbyły się spotkania wszystkich dyrektorów szkół z przedstawicielami powiatowych sanepidów. Wątpliwości i zagadnienia, które zostały szczegółowo omówione dotyczyły elastyczności podejmowania decyzji przez dyrektora szkoły w porozumieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym.

 !reklama!

Zapewniamy Państwa, że w województwie łódzkim dyrektorzy, szkół za pomocą systemu komputerowego składali zapotrzebowania na termometry i płyny dezynfekcyjne. Nie dostaliśmy żadnego sygnału o brakach w wyposażeniu placówek. W województwie łódzkim nie było żadnych powiatów i gmin, które podważałyby zalecenia GIS-u czy MEN – powiedział Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

P.o. Łódzkiego Kuratora Oświaty Andrzej Krych zwrócił uwagę, które placówki oświatowe nie rozpoczęły roku szkolnego w systemie stacjonarnym.

– W województwie łódzkim są to dwie placówki z tzw. strefy czerwonej czyli szkoła podstawowa w Łyszkowicach i przedszkole w Działoszynie. Tam dyrektorzy placówek, po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego, postanowili zmienić formę zajęć – stwierdził p.o. Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Natomiast z wielką prośbą do rodziców  zwróciła się Urszula Sztuka-Polińska, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

– Prosimy, by dziecko chore nie zostało posłane do szkoły czy przedszkola – zaapelowała Urszula Sztuka-Polińska.

Źródło: ŁUW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy