Reklama

Reklama

Wojewoda uruchamia szpital polowy w hali EXPO w Łodzi! Punkt szczepień przeniesiony

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda uruchamia szpital polowy w hali EXPO w Łodzi! Punkt szczepień przeniesiony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wojewoda łódzki ogłosił w piątek 19 marca ważne zmiany dotyczące szczepień w Łodzi. Już od najbliższego poniedziałku szczepienia, zamiast w hali EXPO przy al. Politechniki, będą odbywać się w punkcie szczepień przy ul. Lumumby 14. Ta zmiana jest podyktowana złą sytuacją epidemiczną w województwie.

Reklama

Tobiasz Bocheński: „Podjąłem decyzję o uruchomieniu szpitala tymczasowego w hali Expo w Łodzi”

Przez ostatnie tygodnie w hali EXPO w Łodzi przy al. Politechniki mieścił się najważniejszy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Coraz gorsza sytuacja epidemiczna w kraju, także w województwie łódzkim, zmusiła wojewodę do podjęcia ważnej i trudnej decyzji.

!reklama!

- W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w województwie podjąłem decyzję o uruchomieniu szpitala tymczasowego w hali Expo - poinformował wojewoda łódzki podczas specjalnej konferencji prasowej.

I dodał: - Nie możemy dopuścić do zaburzenia ciągłości szczepień w naszym województwie. Dlatego od poniedziałku punkt szczepień będzie znajdował się w nowej lokalizacji.

Polecamy: Testy na przeciwciała w dyskontach. Prof. Anna Piekarska z Łodzi: „Będą napędzały epidemię a nie ją gasiły”

Nowy punkt szczepień w Łodzi. Zastąpi punkt z hali EXPO

W nowym punkcie szczepień, który od poniedziałku 22 marca będzie się mieścił przy ul. Lumumby 14, pracować będzie 7 specjalistycznych zespołów, które będą szczepić 600 pacjentów dziennie. Budynek jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Jak zapewnia wojewoda łódzki, pacjenci zapisani na szczepienie w szpitalu tymczasowym zostaną powiadomieni o zmianie lokalizacji przez odpowiednie służby.

- Bardzo cieszymy się, że możemy dołożyć kolejną „cegiełkę” do walki z COVID-19. Mam nadzieję, że ten krok znacznie przyspieszy proces szczepień w Łodzi i zapewni szybszy powrót do normalności - komentuje Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska.

Przypomnijmy, że w związku z coraz większą liczbą zakażeń, od soboty 20 marca polski rząd postanowił wprowadzić ponownie poważne obostrzenia na terenie całego kraju, w tym Łodzi i województwa Łódzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy