Reklama

Reklama

Wojewoda wciela w życie nową strategię covidovą - dwa łódzkie szpitale przekształcą się w placówki jednoimienne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojewoda wciela w życie nową strategię covidovą - dwa łódzkie szpitale przekształcą się w placówki jednoimienne - Zdjęcie główne

Wojewoda wciela w życie nową strategię covidovą - dwa łódzkie szpitale przekształcą się w placówki jednoimienne (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź To nowy plan na walkę z koronawirusem w Łódzkiem. Dwa szpitale – Biegańskiego i WAM na Stokach zostaną w całości przeznaczone dla pacjentów covidowych. To nie wszystko.

Reklama

Inne jednostki zostały zobligowane do stworzenia oddziałów obserwacyjno-izolacyjnych. Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki tłumaczy, że to kroki, które przyjęto w związku z nową, rządową strategią.

!reklama!

– W Łódzkiem 2430 chorych, w perspektywie ostatnich trzech dni wzrosty są zasadnicze – podsumował wojewoda. – W tej chwili na 409 łóżek, które mamy, 65 jest wolnych. Z 29 respiratorów przeznaczonych do leczenia pacjentów covidowych wolnych jest 9. Ale w województwie łódzkim wolne są jeszcze 102 respiratory i, jeśli będą potrzebne, mogą zostać pacjentom z COVID przekazane. 

Najwięcej zakażeń odnotowano w Łodzi, powiecie łódzkim wschodnim i powiecie bełchatowskim. W całym kraju powołano 16 szpitali jednoimiennych, w Łodzi, ze względu na swoją specyfikę, funkcję tę przejmie szpital im. Biegańskiego.

– Tam znajduje się najlepsza, najbardziej wykwalifikowana kadra zakaźnicza – tłumaczy wojewoda. – Będziemy go przekształcać. W całości będzie dla pacjentów covidowych, z wyłączeniem oddziałów dla innych pacjentów zakaźnych. 

Wojewoda podkreślił, że został powołany specjalny zespół lekarzy i specjalistów, który będzie decydował gdzie kierować zakażonych pacjentów.

– Chodzi o to, aby nie było sytuacji, że pacjent odsyłany jest od szpitala do szpitala, tak jak działo się to w niektórych szpitalach w kraju – mówi. – Ten zespół będzie też podejmował decyzje dotyczące ewentualnego przesunięcia personelu z placówki do placówki, tak aby zapewnić opiekę pacjentom. Lekarz koordynator  będzie w trybie 24-godzinnym zbierał dane ze szpitalnych oddziałów, m.in. na temat zwalniających się i zapełniających łóżek. Dzięki temu będziemy mogli sprawniej zarządzać sytuacją covidową. 

Szpital WAM na Stokach w całości zostanie przekształcony w placówkę dla zakażonych koronawirusem. W szpitalu Biegańskiego oraz w Tomaszowie Łódzkim powstaną oddziały dla zakażonych z problemami psychicznymi.

– Natomiast we wszystkich innych szpitalach ma być 10 proc. miejsc obserwacyjno-izolacyjnych. To sprawi, że do końca tygodnia takich łóżek na najniższym szczeblu będzie w województwie około 700 – stwierdził wojewoda.

Źródło: Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy