Reklama

Reklama

Wojewoda wyznaczył pełniącego obowiązki łódzkiego kuratora oświaty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojewoda wyznaczył pełniącego obowiązki łódzkiego kuratora oświaty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przypomnijmy. W poniedziałek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odwołał Grzegorza Wierzchowskiego z funkcji Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Reklama

Natomiast w środę wojewoda w uzgodnieniu z Ministrem Edukacji Narodowej Dariuszem Piontkowskim, wyznaczył na stanowisko pełniącego obowiązki Łódzkiego Kuratora Oświaty Andrzeja Krycha. Funkcję tę będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu na urząd kuratora.

 !reklama!

Do tej pory Andrzej Krych był zastępcą dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji w Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Tobiasz Bocheński o odwołaniu Łódzkiego Kuratora Oświaty

W poniedziałek Wojewoda łódzki przedstawił argumenty, które przesądziły o odwołaniu Grzegorza Wierzchowskiego z funkcji Łódzkiego Kuratora Oświaty, a także odniósł się do ostatnich licznych doniesień w tej sprawie.

- Chciałbym jasno zadeklarować, że odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty nie miało nic wspólnego z jego medialnymi wypowiedziami. Kwestia dymisji pana Kuratora była wielokrotnie przeze mnie omawiana z Ministrem Edukacji Narodowej – powiedział Tobiasz Bocheński na konferencji prasowej.

Wojewoda do powodów, które przesądziły o dymisji Grzegorza Wierzchowskiego.

 - Argumenty, które przemawiają za dymisją Kuratora można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza to kwestie związane z pracą i zarządzaniem kuratorium i delegaturami, a także licznymi odejściami pracowników. Druga to relacje z samorządami oraz liczne skargi wójtów, burmistrzów i prezydentów na brak współpracy i dialogu z Łódzkim Kuratorem Oświaty. Trzecia kwestia to kontrowersje lokalne dotyczące likwidacji i tworzenia szkół, jak i powoływania i odwoływania dyrektorów placówek. Kolejna kwestia to jasne i klarowne żądanie NSZZ „Solidarność” Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej odwołania Łódzkiego Kuratora Oświaty w związku z zarzutami, które dotyczą kwestii merytorycznych i kadrowych.

Dodatkowo na Kuratora skarżyli się też rodzice. Jedna część skarg dotyczy bezczynności Kuratora, czyli braku reakcji, kiedy rodzice wskazywali na pewne czynności nauczycieli i dyrektorów, uważając, że nie spełniają one standardów oświatowych. Inne skargi są związane z konkursami przedmiotowymi w województwie łódzkim. Rodzice bowiem słusznie sygnalizowali, iż konkursy przygotowane przez Łódzkie Kuratorium Oświaty miały poważne błędy merytoryczne, a uczniowie, którzy się wyróżniali w nauce zostali pokrzywdzeni z powodu źle sformułowanych pytań – wymieniał wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Źródło: ŁUW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy