Reklama

Reklama

Wojewoda zarządził kontrolę w magistracie po wpisie na Twitterze prezydent Zdanowskiej 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojewoda zarządził kontrolę w magistracie po wpisie na Twitterze prezydent Zdanowskiej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na tydzień przed wyborami robi się coraz goręcej, także na linii urzędników państwowych i samorządowych. Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zarządził kontrolę w Urzędzie Miasta Łodzi po tym, jak prezydent miasta Hanna Zdanowska odniosła się do wpisu Rafała Trzaskowskiego na Twitterze o niewystarczających środkach finansowych na 500+ przekazywanych samorządowi z budżetu państwa.

Reklama

We wpisie na Twitterze Hanna Zdanowska odniosła się do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego:

— Hanna Zdanowska (@HannaZdanowska) 30 września 2019

Na uwagi Trzaskowskiego, który odniósł się do zarzutów o niewypłacanie na czas świadczenia 500+ w Warszawie, zareagowała Hanna Zdanowska, która potwierdziła tezy prezydenta Warszawy, iż to z winy rządu brakuje w samorządzie pieniędzy. Według obojga prezydentów w planach budżetowych nie zrobiono korekty po wprowadzeniu świadczenia na pierwsze dziecko. Stąd braki finansowe w kasie miast. 

Na słowa Hanny Zdanowskiej, traktowane jako wypowiedź publiczna, zareagował Zbigniew Rau. Jako urzędnik państwowy odpowiedzialny w województwie za przekazywanie środków finansowych z budżetu państwa do samorządów zaprzeczył, by w kwestii tej następowały jakiekolwiek opóźnienia i na dowód poświadczył to dokumentami przelewów na 180 mln zł, które trafiły w dwóch transzach na początku października do kasy miejskiej. Jednocześnie wojewoda zarządził kontrolę w UMŁ pytając, gdzie podziały się pieniądze, skoro on je przelał, a prezydent Zdanowska twierdzi, że ich brakuje. 

W całym zamieszaniu nie sposób nie zobaczyć kolejnej odsłony gry politycznej w ramach kampanii wyborczej. Przedstawiciele obu stron politycznej barykady nie ominą żadnej okazji do wytknięcia sobie czegokolwiek, by tylko pokazać niekompetencję lub złą wolę drugiej strony. Program 500+ to doskonałe paliwo wyborcze nie tylko dla strony rządowej. Większość kandydatów opozycji startujących w wyborach parlamentarnych opowiada się za kontynuacją programu, choć wielu chciałoby go zmodyfikować. Kandydaci doceniają wagę społeczną tego projektu i wiedzą, jak ważny jest w świadomości wyborców. Stąd, jeśli nadarza się jakakolwiek okazja, by politycznego przeciwnika skompromitować w tej kwestii, na pewno trzeba to uczynić. Co nie omieszkali wykorzystać urzędnicy: pani prezydent i pan wojewoda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy