reklama
reklama

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi ma nowoczesny ambulans. Jego zakup był możliwy dzięki budżetowi obywatelskiemu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi ma nowoczesny ambulans. Jego zakup był możliwy dzięki budżetowi obywatelskiemu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
14
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź O supernowoczesny ambulans wzbogaciła się Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Co ciekawe, lwią część kosztów jego zakupu pokryli łodzianie.
reklama

Nowoczesna karetka dla Łódzkiego

Zakup karetki był możliwy dzięki projektowi zgłoszonemu do budżetu obywatelskiego. Na projekt oddano 6 tys. głosów. Ambulans kosztował 860 tys. zł, z czego 500 tys. zł pochodziło właśnie z BO. Uroczyście nowy nabytek zaprezentowano w czwartek (4 lipca) w siedzibie WSRM przy ul. Sienkiewicza w Łodzi.

Karetka będzie stacjonowała w Lipcach Reymontowskich

- Karetka będzie stacjonowała w Lipcach Reymontowskich, na styku powiatów m.in. skierniewickiego, brzezińskiego i zgierskiego. Dzięki temu skróci się znacznie czas dojazdów do różnych zdarzeń. Cieszę się, że ratownicy medyczni zyskają taki nowoczesny sprzęt. Bardzo dziękuję im za pracę, która nie jest ani łatwa, ani bezpieczna

- mówiła Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego.

Karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt

Krzysztof Janecki, dyrektor WSRM, opowiedział z kolei o walorach technicznych nowej karetki.

- To volkswagen krafter wyposażony w światowej klasy sprzęt ratunkowy. Są tam m.in. elektryczne nosze, które odciążą kręgosłupy ratowników, defibrylator transportowy, respirator, maski tlenowe, ssaki i pompa infuzyjna. Życzymy sobie, żeby te wszystkie urządzenia były wykorzystywane jak najrzadziej.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi powstała w 1899 roku. Była to trzecia stacja na centralnych ziemiach polskich. Została założona z inicjatywy lekarzy społeczników, którzy w 1899 roku powołali Towarzystwo Doraźnej Pomocy Lekarskiej.

Stację otwarto 1 grudnia 1899 roku. Pierwszy wyjazd interwencyjny karetką konną nastąpił dzień później o godz. 4.30 do porodu na ul. Dzielną (obecnie ul. Narutowicza). Dziś WSRM posiada 105 wyspecjalizowanych zespołów ratowniczych w całym województwie.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama