Reklama

Reklama

Wojska Obrony Terytorialnej w gotowości. Po raz pierwszy w historii wezwanie otrzymali wszyscy żołnierze!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Piątek (30 października br.) był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze tej formacji otrzymali wezwania do stawiennictwa w swoich jednostkach. Powodem wezwania była konieczność odbycia szkoleń przez jak największy stan osobowy oraz zaplanowanie działań w ramach operacji Trwała Odporność do końca 2020 roku.

Reklama

Zgodnie z wytycznymi Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ze stawiennictwa zostali zwolnieni żołnierze zatrudnieni w służbie zdrowia, komunikacji miejskiej, transporcie międzynarodowym oraz druhowie OSP zaangażowani w działania przeciwkryzysowe oraz ci, którzy już te zadania wykonują.

 !reklama!

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy stawili się w ten weekend w swoich jednostkach do późnych godzin popołudniowych 1 listopada uczestniczyli w szkoleniach przeciwkryzysowych – medycznych, przeciwepidemicznych, a także z topografii wojskowej, mających na celu przygotowanie ich do realizacji zadań w dłuższej perspektywie czasowej. Przy tej okazji przeglądowi został poddany sprzęt medyczny będący na wyposażeniu żołnierzy.

Już dziś tj. 2 listopada w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu rozpoczyna się kolejny kurs dla łódzkich Terytorialsów – Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i pobierania materiału biologicznego na obecność koronawirusa. Po ich ukończeniu wojskowi w jeszcze większym stopniu odciążą kadrę medyczną, tak aby mogła zająć się udzielaniem pomocy chorym pacjentom, także w powstających szpitalach tymczasowych.

Na chwilę obecną WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP oraz posiada ponad 500 żołnierzy przeszkolonych z pobierania wymazów.

Źródło: ŁBWOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy