Reklama

Reklama

Wolne etaty dla nauczycieli w Łodzi i regionie. Szkoły wciąż oferują pracę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wolne etaty dla nauczycieli w Łodzi i regionie. Szkoły wciąż oferują pracę - Zdjęcie główne

Wolne etaty dla nauczycieli w Łodzi i regionie. Szkoły wciąż oferują pracę (fot. domena publiczna)|wiadomoci łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z wyliczeniami Związku Nauczycielstwa Polskiego na początku września w województwie łódzkim było 181 wakatów dla nauczycieli.

Reklama

Wchodząc na stronę kuratorium oświaty można znaleźć około 200 ofert pracy dla nauczycieli różnych specjalności. Opcje są różne – od pojedynczych godzin po całe etaty. Jak na razie chętnych brak.

!reklama!

Reforma edukacji, zamknięcie gimnazjów, strajk nauczycieli i trudna sytuacja związana z pandemią - kryzys w kadrach szkół i przedszkoli nigdy nie był tak wyraźny. Niektóre przedszkola są zmuszone skracać godziny otwarcia, ponieważ nie są w stanie zorganizować odpowiedniej liczby osób do opieki nad dziećmi.

Pojawił się jeszcze jeden problem – liczne odejścia na emeryturę, świadczenia kompensacyjne dla starszych nauczycieli i urlopy zdrowotne dla tych młodych, którzy często nie chcą wracać do szkół ze względu na sytuację epidemiczną.

Jak oblicza Marek Ćwiek, prezes łódzkiego ZNP, aż 833 nauczycieli nie powróciło do zawodu po wakacjach. Najczęściej poszukiwanymi są nauczyciele od angielskiego i matematyki – na stronie kuratorium dla tych pierwszych widnieje 19, a dla tych drugich 14 ogłoszeń o pracę.

Najwięcej nauczycieli poszukiwanych jest w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Brzezinach. Liczne oferty są również w Bełchatowie, Rąbieniu, Ozorkowie i Koluszkach.

Jak zawsze bardzo potrzebni są nauczyciele kształcenia zawodowego; to przetrwały problem, który nie zmienia się od lat. Lwia część kadry nauczycielskiej w szkołach zawodowych jest tuż przed emeryturą.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy