Reklama

Reklama

Wrocławski deweloper wybuduje w centrum Łodzi kilkaset mieszkań na wynajem. Na działce są zabytkowe magazyny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 7 lip 2020 02:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wrocławska spółka Vantage Development sfinalizowała zakup nieruchomości przy ul. Tuwima w Łodzi. Działka, wraz znajdującymi się na jej terenie zabytkowymi magazynami, ma stanowić początek ekspansji dewelopera w naszym mieście.

Reklama

Nieruchomość zakupiona przez spółkę, licząca ok. 6,4 tys. mkw znajduje się pomiędzy ulicami  Tuwima i Targową oraz al. Scheiblerów. Działka zlokalizowana jest w samym sercu Nowego Centrum Łodzi, czyli wielopłaszczyznowego projektu miejskiego, łączącego rewitalizację z biznesem, kulturą i nauką.

!reklama!

Spółka Vantage Development, dostrzegając potencjał tego obszaru, zdecydowała się stanąć do przetargu na zakup tzw. „nerki” i wygrała go w połowie maja.

- Na terenie działki planujemy zrealizować ok. 240 mieszkań na wynajem, a zabytkowe magazyny przekształcimy w lokale biznesowo-usługowe. Te ostatnie służyć będą nie tylko mieszkańcom nowego projektu, ale również pracownikom biurowca, którego realizacja zaplanowana jest w sąsiedztwie inwestycji – mówi Prezes Zarządu Vantage Development Pan Edward Laufer.

Spółka sukcesywnie pozyskuje nieruchomości z myślą o nowym produkcie mieszkań na wynajem. Już od przyszłego roku, w pierwszej kolejności we Wrocławiu i Poznaniu, oferować będzie lokale dla osób, które chcą mieszkać w atrakcyjnych lokalizacjach, ale bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego. Najem instytucjonalny ma być realną alternatywą również dla oferty mieszkań prywatnych właścicieli.

Nowe miejsce do życia

We Wrocławiu i Warszawie Vantage Development zrealizowało łącznie kilkanaście projektów mieszkaniowych i mixed-use. Harmonijne wpisanie inwestycji w otoczenie, tworzenie miejsc do rekreacji oraz lokali usługowych, tam gdzie ich brakuje, stało się wyróżnikiem wrocławskiej spółki.

Projekt Nowego Centrum Łodzi, który obejmuje powierzchnię aż 100 hektarów w sercu Łodzi, przyciągnął uwagę inwestora swoich rozmachem i miastotwórczym charakterem. Spółka chce stać się częścią procesu zmian, jakie od kilku lat prowadzone są z inicjatywy magistratu. To m.in. zakończona przebudowa Dworca Łódź Fabryczna oraz trwające inwestycje w infrastrukturę, a także zrewitalizowanie Centrum EC1 w sąsiedztwie projektu dewelopera.

- Witamy w Łodzi kolejnego inwestora. Jak państwo wiecie, branża mieszkaniowa jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w naszym mieście. Tylko w I kwartale tego roku w Łodzi oddano do użytku ponad 60% więcej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Cieszę się, że potencjał łódzkiego rynku nieruchomości dostrzegli najwięksi gracze w Polsce - a do takich bez wątpienia zalicza się również firma Vantage Development, która już od ponad dekady konsekwentnie buduje swoją pozycję na wrocławskim rynku, realizując projekty mieszkaniowe i komercyjne wyróżniające się unikatową architekturą i wpisujące się w kontekst miejsca, w którym powstają. Teraz firma doceniła rynek łódzki, co nas ogromnie cieszy.

Jestem przekonana, że firma poczuje się w Łodzi równie dobrze jak we Wrocławiu i liczę na kolejne inwestycje w naszym mieście. Inwestycja przy ul. Tuwima to połączenie tkanki nowej i historycznej. Powstanie tutaj ok. 240 mieszkań na wynajem, a istniejące zabytkowe przestrzenie magazynowe poddane zostaną rewitalizacji i zyskają nowe funkcje handlowo-usługowe. Z przyjemnością będziemy wspierać realizację tej inwestycji, która odmieni przede wszystkim ul. Tuwima, gdzie na różnym etapie zaawansowania, toczy się obecnie kilkanaście inwestycji zarówno miejskich jak i prywatnych – powiedziała Prezydent Hanna Zdanowska.

Rewitalizacja zabytkowych magazynów będzie pierwszym tego typu projektem dla Vantage Development. Nie oznacza to jednak, że spółka nie ma w swoim portfelu inwestycji realizowanych w miejscach z wyrazistą tożsamością historyczną. Od 2018 roku trwają prace deweloperskie na terenie dawnego portu rzecznego we Wrocławiu: Porcie Popowice, gdzie firma łączy tradycję z nowoczesną architekturą. Nie inaczej planuje działać w Łodzi. Po sfinalizowaniu zakupu nieruchomości, rozpoczną się prace projektowe związane z nową inwestycją - wtedy również poznamy dokładny termin jej realizacji.

Vantage Development pracuje obecnie nad nowym produktem mieszkań na wynajem. Dołączając do wąskiej grupy pionierów rynku najmu instytucjonalnego będzie budować i rozwijać ten sektor.

W 2020 roku udziałowcem Vantage  Development została spółka TAG Immobilien AG z Niemiec, z siedzibą w Hamburgu, działająca na rynku nieruchomości. Spółka jest notowana na indeksie akcji MDAX

Źródło: Vantage Development

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.