Reklama

Reklama

Wrześniowe otwarcie sezonu w AOIA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wrześniowe otwarcie sezonu w AOIA - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych otwiera sezon 2019/2020 już 1 września.

Reklama

Otwarcie sezonu 2019/2020 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

Sezon 19/20 zainauguruje w AOIA Teatr Ósmego Dnia oraz Teatr 77, co w pewien sposób symbolicznie wyznacza kierunek programowy dyrekcji Anny Ciszowskiej. Będzie, zgodnie ze skrótem nazwy placówki,  Ambitnie - Odważnie - Innowacyjnie - Angażująco. Promocyjne hasło jest nie tylko deklaracją, ale również zobowiązaniem dla sceny, która honorowo przyjmie nazwę Sceny 77, aby upamiętnić dokonania legendarnego Teatru 77. Kuratelę nad jej repertuarem objęli artyści łódzcy: Marcin Brzozowski - reżyser, aktor, profesor Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTiT); Michał Ratajski - choreograf, tancerz, performer, pedagog i założyciel zespołu tańca KIJO. Dzięki nim, ale też dzięki obecności projektu Dotknij Teatru, AOIA rozpoczyna budowę silnego partnerstwa łódzkiej alternatywy teatralnej.  Zapewnia tym samym kontynuację kontrkulturowej tradycji miejsca przy ulicy Zachodniej 54/56, którą zapoczątkował Teatr77.

Repertuar, zaplanowany od 1 do 29 września, ma charakter kampanii, która streszcza wszystkie kierunki nowej strategii. Misją placówki jest prezentowanie wydarzeń aktywnych społecznie, interweniujących i zaangażowanych w miasto oraz rzeczywistość.

Zaplanowane wydarzenia w pierwszym tygodniu września to:

Warsztaty Rodzinne wygibasy/start programu
1 września/niedziela  godzina: 13:00

Opis:
Warsztaty Rodzinne wygibasy, to rodzinny projekt teatralno – rozrywkowy dla rodziców/opiekunów z pociechami w wieku od 3 do 8 lat. Wspólne tańce i wygłupy oraz rozwiązywanie kreatywnych łamigłówek pozwolą na doświadczanie radości bycia razem. Różnorodność zabaw twórczych gwarantowana. Będą one realizowane pod okiem doświadczonych instruktorów, animatorów i pedagogów teatru. Natomiast warunkiem uczestnictwa jest dobry humor i wygodny sportowy strój (obowiązuje tak dzieci, jak i dorosłych). Zajęcia będą odbywały się w każdą pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. Udział dziecka obowiązkowo z opiekunem.

Spektakl Łódź, moja miłość
4 września / środa  godzina: 19:15

Opis:
Spektakl Łódź, moja miłość w anegdotyczny sposób opowiada o Łodzi na przestrzeni wieków. Historyjki, piosenki, wiersze i muzyka na żywo wypełniają kabaretową przestrzeń spektaklu Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Ponadczasowi. To propozycja dla widza bez ograniczeń wiekowych.

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Czerczyńska
Kierownictwo muzyczne: Mariusz Ambroszczyk


Źródło: AOIA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy