reklama
reklama

Wybrano Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wybory przeprowadzono elektronicznie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wczoraj, tj. 22 kwietnia 2020 r. Kolegium Elektorów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wybrało Rektora Uczelni na kadencję 2020-2024.
reklama

Rektorem-elektem został prof. Radzisław Kordek. Prof. Kordek był jedynym kandydatem, a za jego wyborem do funkcji Rektora głosowało 305. elektorów, przy rekordowej frekwencji wyborczej –  97 % uprawnionych.

!reklama!

Nowa kadencja Rektora rozpoczyna się 1 września 2020 r. i trwa do  31 sierpnia 2024 r.

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii wybory odbyły się w trybie zdalnego głosowania elektronicznego. Głosowanie było przeprowadzone za pomocą systemu zapewniającego anonimowość głosującego oraz tajność wyboru.

Prof. Radzisław Kordek

ur. 16 września 1962 w Łodzi, lekarz patomorfolog, profesor nauk medycznych.

W kadencji 2008–2012 prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w kadencji 2012–2016 prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uczelni. W kadencji 2016–2020 rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W 1986 ukończył studia w Akademii Medycznej w Łodzi. Doktoryzował się w 1992 na Wydziale Lekarskim tej Uczelni w oparciu o pracę zatytułowaną Liczba i dystrybucja komórek dendrytycznych a intensywność i skład nacieków limfocytarnych w rakach skóry i żołądka, której promotorem był prof. Leszek Woźniak.

Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1997 na podstawie rozprawy pt. Analiza molekularna i immunohistochemiczna niektórych czynników patogenetycznych w eksperymentalnej chorobie Creutzfeldta-Jakoba u myszy.

Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał 22 stycznia 2002.

Zawodowo związany z Uczelnią macierzystą i powstałym w jej miejsce Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, gdzie w 2004 objął stanowisko profesora zwyczajnego. W 1998 został kierownikiem Zakładu Patologii Nowotworów, natomiast w 2002 objął kierownictwo Katedry Onkologii. Pełnił również funkcję prodziekana Wydziału Lekarskiego do spraw nauki (2002–2004).

Specjalista w zakresie patomorfologii i patologii onkologicznej. W latach 90. odbył staże w ośrodkach naukowych w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych. W 2004 został wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Patologów, wcześniej był przewodniczącym oddziału łódzkiego tej organizacji (1999–2002).

Źródło: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama