Reklama

Reklama

Wyjątkowy 6 stycznia w Łodzi. Orszak Trzech Króli i koncert Golec uOrkiestra! [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W poniedziałek, 6 stycznia br. Orszak Trzech Króli przemierzy ulicę Piotrkowską. Świąteczny korowód z okazji obchodów święta Trzech Króli to nie wszystko, bowiem tego dnia odbędzie się również na placu katedralnym koncert zespołu Golec uOrkiestra, a spod Manufaktury wyruszy Bieg Trzech Króli. Organizatorzy spodziewają się około 1000 uczestników, a każdy otrzyma symboliczną koronę i śpiewnik z kolędami.

Obchody Święta Trzech Króli w całej Polsce przybierają różne formy, a do najpopularniejszych należą radosne korowody przemierzające centralne ulice miast. Nie inaczej będzie w tym roku w Łodzi, gdzie ulicą Piotrkowską po raz kolejny przejdzie barwny marsz kolędników.

Oddajmy pokłon nowo narodzonemu Jezusowi w prawdziwie chrześcijańskiej i rodzinnej atmosferzezachęca ks. prał. Zbigniew Tracz, kanclerz Archidiecezji Łódzkiej.

Pojednanie ponad różnicami

Łódzki magistrat zwraca uwagę, że Święto Trzech Króli należy odczytywać również w kontekście wezwania do pojednania ponad różniącymi nas systemami wartości, bowiem każdy z trzech mędrców, którzy oddali pokłon Jezusowi narodzonemu w Betlejem, wywodził się z innego kontynentu, był innego wyznania i kultury.

Polecamy: Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji w Święto Trzech Króli
Obchody Święta Trzech Króli w Łodzi rozpoczną się 6 stycznia, o godz. 11.00 Mszą świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego, przy pl. Wolności. Po liturgii uformuje się korowód kolędników, którzy przejdą ulicą Piotrkowską do placu katedralnego. Organizatorzy spodziewają się około 1000 uczestników, a każdy otrzyma symboliczną koronę i śpiewnik z kolędami.

Golec uOrkiestra na Orszaku Trzech Króli w Łodzi

Bożonarodzeniowy korowód poprowadzą: Kacper, Melchior i Baltazar, wraz ze świtami dworzan, w których mają się wcielić dzieci z katolickich szkół i przedszkoli z terenu Łodzi. Kolędnikom będą towarzyszyli aktorzy na szczudłach oraz żywe zwierzęta. Dodatkowych atrakcji dostarczy pokaz pirotechniczny. O akompaniament dla kolędników mają zadbać gitarzyści z ruchu „Światło Życie”. O godzinie 13.15 na placu katedralnym wystąpi zespół Golec uOrkiestra.

- Łódź to nie tylko kamienice i pofabryczne tereny, to przede wszystkim przyjazna atmosfera, która jest wynikiem zgodnej współpracy wszystkich środowisk. Miasto stara się wspierać inicjatywy mieszkańców, szczególnie mające tak olbrzymie znaczenie dla jego pozytywnego wizerunkupodkreślił Mariusz Goss, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi Urzędu Miasta Łodzi.

Obchodom Święta Trzech Króli w Łodzi towarzyszy, organizowany już po raz czwarty, Bieg Trzech Króli. Start zawodów zaplanowano o godz. 17.00, z rynku Manufaktury. Trasa biegowa liczy 5 kilometrów, m.in. ulicą Piotrkowską i Zachodnią. W związku z Orszakiem oraz Biegiem Trzech Króli w centrum miasta należy się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu.

Polecamy: Trwa końcowe odliczanie do 4. Biegu Trzech Króli!
Źródło: UMŁ / Archidiecezja Łódzka

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy